Tékozló Homár

Prémium meg superior, de csak szavakban

2017.09.22. 16:41 | Homár Hilda | 58 komment

screen_shot_2017-09-22_at_16_15_00.png

Bevallom, a wellness hotelekre és egyéb szállásokra érkező panaszokat fentartásokkal szoktuk kezelni, mert néha még a dokumentáció alapján is nehéz eldönteni, hogy a körülmények vagy a levélíró érzékenysége áll a levél születésének hátterében. Most is ez történt. Még a fotók megnézésénél is szkeptikus voltam, aztán rákerestem a Kőszeg melletti Bükön található Hotel Caramell honlapjára, ami az egészet felülírta. Mert ott kiderült, hogy a hely nemcsak prémium meg resort, hanem superior meg slow és holisztikus is, a galéria alapján pedig tényleg egy igazán pazar, négycsillagos hotelben készülhet az ember feltöltődni éjszakánként szezonban min. 38900 forintról induló szobaárakkal. Ennyiért meg egyértelműen ne legyen már hajszálas az ágy, meg foltos a szalvéta.

update: a posztot még pénteken elküldtük a hotelnek, felkínálva nekik is a megszólalás lehetőségét az ügyben, de nálunk egyelőre nem reagáltak rá.

Kedves Homár!

Egy csodásnak nem mondható wellness élményt mesélnék el!

Aug 24 -27-ig foglaltunk a Büki Hotel Caramell prémium resortba. (Milyen jól is hangzik..) 10 hónapos babával végre 4 nap pihi! 75 000Ft előlegutalással foglaltunk.

Érkezés után egy 60-as éveket idéző szobát kaptunk, ami láthatólan nem volt túltakarítva... hát na... de, hogy a fürdő penészedik, a szoba ajtaján belül 2 nagy zsíros tenyér (nem akarom tudni, hogyan került oda), a gyerek ágyában nagy kanyi fekete hajszál (nem saját)!

Olvasson tovább!

Fő a biztonság! Vagy a jó test?

2017.09.22. 11:12 | Homár Hilda | 100 komment

qps-body-scanner-mit-testperson.jpg

Andrea sokat repül, és valami rejtélyes oknál fogva állati gyakran végzi a testszkennerben Ferihegyen. Ez nem a kapu, amin mindenkinek át kell sétálnia zokniban, hanem egy nagy fal, ahova szúrópróbaszerűen invitálnak utasokat. A szempontrendszert nem ismerjük, nem is kell, de reméljük, a kollégák egymást közti "Na, megérte? A teste is jó?" csevegése nem a fő vezérelvet leplezte le.

Tisztelt Szerkesztöség, a Liszt Ferenc reptérröl írok, ahol ebben az évben kb havi három alkalommal szállok gépre. Megfigyeltem már ennyi idö alatt hogy eléggé gyakran, mondjuk többször igen, mint nem, a body scannerben végzem. Ez rögtön, amikor az ember átmegy a kapun, ott található másfél méterre, egy nagy falnak néz ki, előtte két talpnyommal a padlón. Valami ilyesmit látnak rajta:

Olvasson tovább!

Hívj fel, ha akarsz valami!

2017.09.21. 15:59 | Homár Hilda | 18 komment

ez.png

Régvolt tartozás miatt hajkurássza a T Z-t, akit az elmúlt másfél évben nem nagyon próbáltak megtalálni ezzel (legalább is nem a címén, tán azért, mert azt egy ponton elvesztették a rendszerben), most viszont nagyon. Megkérdezzük, mikor évül el egy ilyen ügy.

Kedves Homár!

Egy Telekomos otthoni előfizetés/lemondás tartozásos sztorit szeretnék veletek megosztani.

2015 augusztusában költöztünk be egy 7-ik kerületi albérletbe, ahova a telekom szolgáltatását rendeltük meg konkurencia hiànyában. Innen januárban költöznünk kellett, de mivel volt hűség a csomagon, az új címre már egy jobb csomagot sikerült újrakötni. Eddig semmi gond nem volt, hanem a bonyadalmak ezekután keletkeztek, mikor innen is költöznünk kellett, s a szolgáltatásokat áthelyeztettük. Ezt jó előre kértük is a szolgáltatótól, hogy szünetmentesen tegyék meg, így kb két héttel előre adtuk le erre az igényt.

Olvasson tovább!

A Vodafone keményen megkéri egy hibás tablet árát is

2017.09.21. 10:03 | Homár Hilda | 47 komment

funny-animal-wallpaper-is-cool-wallpapers_1.jpg

Szegény Istvánnak egy különösen sikeres vásárlásba sikerült belefutnia a Vodafone-nál: kényelmesen, online módon vásárolt tabletje először csak egy tetemesebb mobilnet számlaelőleget hozott magával ajándékul, hogy aztán végül egy elhúzódó, macerás offline ügyintézéshullámot szabadítson kedves gazdájára, némi pénzügyi buktával. Ez így tuti nem járja.

Kedves Homár!

Történetem aug. 1-én kezdődött, amikor is online vásároltam egy tabletet mobilnetes előfizetéssel a Vodafone-nál.

4-5 nappal később (már nem emlékszem) fel is hívott az ügyfélszolgálat, bekért tőlem egy csomó adatot, s - gondolom miután azt találtam mondani, hogy egyéni vállalkozó vagyok - bekértek 57.490.- Forint számlaelőleget. Nem örültem neki, de így legalább majdnem 9 hónap letudva, kifizettem.

A tablet 7-én késő délután megjött, kipróbáltam - és nagy meglepetésemre rossz volt. A Windows 10 kb. 7-8 percenként lefagyott, kidobta a kékhalált memóriahiba, meg néha egy-egy .dll hibára hivatkozva én meg fogtam a fejem, hogy miért, miért, miért.

Olvasson tovább!

Evangélikus lelkész sózott vacak robogót a hiszékeny vevőre

2017.09.20. 09:23 | Homár Hilda | 71 komment

640x640_11206202.jpg

A kakas csípje meg! Hát már az egyházi szakemberekben sem lehet megbízni? Vagy a levélírónk ítélőképességében, mert a sztori összes elemét tekintve, azért nagyon naivan kell  a világ dolgaihoz állni ahhoz, hogy ezt így összehozza valaki. De tekintve, hogy a hozzánk érkező levelek alapján az ország egyik fele igen távol áll a tudatos fogyasztástól, és pont úgy shoppingol hiszemre, bemondásra, számla vagy bármi papír nélkül, mint Péter, nem árt tudni, hogy mit tehetünk, ha aztán egyedül maradunk a slamasztikában.

Tisztelt Tékozló Homár!

A tanácsukat ill. a segítségüket szeretném kérni az alábbi ügyben!

Ez év tavaszán vásároltam egy robogót  egy evangélikus lelkésztől akinek állítása szerint ez a motor 4700 km-t tett meg és költségmentes! Miután hazavittem kicseréltem benne az olajat stb... Kb. 2 hét múlva kiderült, hogy erőteljesen eszi  az olajat, tehát gyakorlatilag szét van kopva. Ezt a hibát nem lehetett nem észrevenni mert gyakorlatilag 200 km alatt megevett 1l olajat, tehát nagyon jól tudta aki eladta, hogy mit csinál! Próbáltam felkeresni, de nem sikerült kapcsolatba lépni vele! 

Gondoltam ..jól van, megnéztem, megvettem.... Nem örültem neki, de hát ez van!

Később találtam egy "szerelőt" aki elvállalta a felújítást és el is vittem hozzá! Mivel van kint cégtáblája a garázsán ezért gondoltam, ez egy korrekt szerviz lehet mert tele volt az udvara és a garázsa is motorokkal és autókkal. Három hétre vállalta a munkát cirka 50-60 ezer forintért. El is készült vele 3 hét után. Azt mondta: Most vigyem el, hogy kopjon be egy kicsit és majd vigyem vissza, mert még rá kell állítani! Örültem, hogy sikerült megcsinálni, ki is fizettem neki 60 000Ft- ot. De ahogy teltek-múltak a kilóméterek egyre rosszabb hangja kezdett lenni a motornak. Három hét múlva vissza is vittem a motort, hogy iszonyúan csörög és, hogy ígérete szerint állítsa be!

Innentől lelassultak az események...

Közben kiderült, hogy nem vett észre egy alkatrészt ami szintén el volt kopva pedig ennek az alkatrésznek köze volt a felújításhoz. Innentől kezdve már csak üres ígérgetések és hazudozások váltják egymást hétről hétre. Átlagban 2-3 alkalommal hívogatom hetente, hogy sikerült-e megcsinálni, de csak egy újabb ídőhúzás veszi kezdetét. Több mint 2 hónapja tart már ez a procedúra de úgy tűnik sosem lesz vége mert újabban már a telefont sem veszi fel a szerelő...

Tanácstalan vagyok, hogy mit tegyek most, mert jelenleg a motorom darabokban van és már a pénzt is odaadtam. Az igazi probléma az, hogy számlát sem kaptam a javításról amivel igazolni tudnám, hogy kifizettem.

Köszönöm a segítséget!

Péter

Mennyire reménytelen Péter helyzete? 

Kedves Péter!

A robogó meghibásodásával kapcsolatban két irányban is van lehetőséged az igényérvényesítésre.

Egyrészt az eladó kellékszavatossági felelősséggel tartozik a jármű szerződés megkötésekor fennálló okból bekövetkezett meghibásodásáért a szerződés megkötésétől számított egy éves időtartamban. Az eladóval szemben az igény ebben az esetben elsősorban a hiba kijavítása vagy a meghibásodott alkatrész kicserélése lehet.

Másrészt pedig a szerelővel megkötött vállalkozási szerződés alapján lehetőséged van a vállalkozással szemben igényelni a szerződés teljesítését, azaz a részére átadott robogó hibájának kijavítását.

Mindkettő igényt írásban, tértivevényes levél megküldésével javasoljuk bejelenteni, amelyben megfelelő határidőt adsz a megfogalmazott követelések teljesítésére. Ha az írásban előterjesztett igényt nem teljesítik, akkor lehetőséged van más kellékszavatossági igényre áttérni, amely végső esetben és a törvényben meghatározott feltételek fennállása esetén a megkötött adásvételi, illetve vállalkozási szerződésektől történő elállást jelenti. Jogszerűen közölt elállás esetében a vételár, illetve a vállalkozói díj arányos részének visszakövetelésére nyílik lehetőséged.

Egy esetleges bírósági jogvita esetén azonban neked kell bizonyítani, hogy a motor hibája már a szerződéskötéskor fennállt, továbbá a vállalkozási szerződés tartamát, az átadott vállalkozói díj összegét is. Ez utóbbi a számlán kívül történhet akár a megrendelés során felvett munkalappal vagy más írásbeli dokumentummal is. A robogó hibájának vizsgálata pedig műszaki szakértő feladatkörébe tartozó kérdés.

Ha a peren kívül egyeztetés a felekkel nem vezetne eredményre, akkor a vázolt bizonyítási kötelezettség átgondolását követően az eladóval szemben bírósági peres eljárás kezdeményezhető, a vállalkozóval szemben pedig választásod szerint a békéltető testület előtti eljárás vagy a peres eljárás megindítása jelenthet megoldást.

Felhasznált jogszabály: 2013. évi V. törvény a Polgári Törvénykönyvről 

Furcsa trükkel tukmál hitelkártyát az utasokra Ferihegyen a Wizz Air?

2017.09.19. 11:55 | Homár Hilda | 126 komment

wizz_air.pngAz alábbi sztori alapján nehéz másra gondolni, mint, amit olvasónk ír: "Öltönyös, határozott megjelenésű, reptéri alkalmazottnak tűnő ember, /.../ komolynak tűnő adminisztratív bullshittel próbálja beparáztatni a kevésbé tapasztalt utazókat." Vajon mennyire van ez rendjén?

Kedves Homár,

A munkám okán viszonylag gyakran utazom repülővel, így volt alkalmam megszokni a ferihegyi váróteremben utasokat vegzáló üzletkötőket. Legalábbis azt hittem, a Wizz Air egyik hiénájának ugyanis sikerült kimaxolnia nálam a témát. Az affér még augusztusban történt, és nem is komoly (inkább csak elgondolkodtató) eset, így csak most jutott eszembe, hogy elküldjem nektek is.

Kollégákkal utaztam együtt a nyár végén, hajnalban már a reptéren voltunk. Ahogy átértünk a biztonsági ellenőrzésen, a nagy járatinformációs kijelzőhöz baktattunk, hogy megnézzük, mikor-melyik kaputól indul a gépünk. Akkor lépett oda hozzánk egy öltönyös arc (névtábla vagy azonosító nélkül), jó reggelt kívánt, majd megkérdezte, hogy van-e nálunk lakcímkártya (!).

Olvasson tovább!

Elmúlt a vizes vb, elmúlt a liftkarbantartás

2017.09.18. 15:51 | Homár Hilda | 61 komment

20170916_092527.jpg

Olyan van, hogy elromlik egy gép, teszem azt egy lift. Olyan is előfordul, hogy többször is javítani kell valamit. De vajon mennyire normális az, ha a fenntartó és a karbantartó cég egymásra mutogat, miközben a kismamák, mozgássérültek, idősek lépcsőhegyeket másznak napokon keresztül? Nem beszélve a ritka igényes feliratról, amivel a BKK vagy a Miskolc-lift kommunikál az utasokkal. 

Tisztelt Címzettek!

A csatolt képeken szereplő állapot nem először fogad a Népfürdő utcai 1-s villamos megállójánál. A Miskolc-lift által üzemeltetett liftek heti, havi rendszerességgel elromlanak, és napokig állnak javítás nélkül.

Ilyenkor, ha bejelentem a hibát - mivel maguktól nem veszik észre - akkor az Miskolc-lift a vállát vonogatja, és a BKK-ra mutogat: "amíg nem hagyják jóvá az alkatrészt, nincs javítás". Kérdem én, normális ez a bürokratikus hozzáállás, vagy a működőképesség helyreállítása kellene hogy a cél legyen?

Természetesen a BKK a Miskolc-lift-re mutogat: "ők felelnek a karbantartásért". Bezzeg, a FINA idején minden csillogott, 2 közteres állt a liftnél és még a nyomógombot is letörölgette, hogy csillogjon...

Utána meg le van megint bagózva az egész...egy olyan környéken ahol többségében fiatal szülők élnek, napi szinten babakocsival közlekednek.

Olvasson tovább!
süti beállítások módosítása