Na, ezért jut Európa oda, ahova (szerencsére Afrikánál sosem lesz rosszabb nálunk se). A köcsög milliomos celebeket tömörítő Peta állatvédő? botránymédiahekkcsoportnak az a legnagyobb baja így egy évvel az angol és fél évvel a magyar államcsőd előtt, hogy miért árulnak erőszakosan tömött libamájat a magyar Tescoban, amikor az angolból azt már kitiltották. Hát egyrészt azért, mert itthon mindenki olyat eszik, másrészt meg, minthogy itt készül, nem kell messzire szállítani. Persze a reklám az király, csak értelme nincs. Klónozzák a húsokat!
Budapest/London - Miután kiderült, hogy a Tesco Magyarországon hízott májat ad el, annak ellenére, hogy ezen kegyetlen módon elöállított csemege az Egyesült Királyságban a Tesco üzleteiből száműzött, arra hívja fel PETA Europe és PETA Deutschland e.V. a támogatóit, hogy töltsék ki a honlapjukon a felhívást, amelyben Sir Terry Leahy-t, a Tesco üzletvezetőjét nyomatékosan arra kérik, hogy száműzze a világ összes Tesco üzletéből a kényszertöméssel előállított hízott májat.
Ezzel a feltűnést keltő akcióval, ami során egy elegáns hölgyet egy pincér kényszerrel fog tömni, szeretné a PETA a felhívást a helyszínen megerősíteni.
Időpont: 2009. február 18, 12 óra
Helyszín: Fogarasi Tesco, Budapest XIV. Pillangó u. 15.
Az úttest és a parkoló közötti járda. (Közterület)
A Tesco, az Egyesült Királyság legnagyobb áruházlánca, már rég óta a nyilvános kritika célpontja az alacsony állatvédelmi színvonal miatt. A kritikát a sztár szakács, Hugh Fearnley-Whittingstall által készített aktuális dokumentumfilm váltotta ki, amelyben sokkoló képek láthatók az olyan baromfi hizlaló telepekről, amelyek termékeit a Tesco vásárlóinak olcsón kínálja. Továbbá kiderült az is, hogy a Tesco Kínában elő teknősöket árul. Nemrég pedig új üzleteket nyitott a cég az USA-ban, viszont az nyereség az Egyesült Királyság részvényesei kezébe folyik.
A francia szó "foie gras" hízott májat vagy zsírmájat jelent. Ennek előállítása folyamán naponta kétszer - háromszor csaknem két kilogramm gabona-, kukorica- és zsírkása keveréket pumpálnak egy csövön keresztül a libák és a kacsák gyomrába. Mivel az állatok mája a tömés időszaka végére a tízszeresére is megnőhet, az állatok alig tudnak járni. Előfordul, hogy az állatok nyelőcsövét úgy megsebzik, hogy az állatok elvéreznek. A tömőtelepekre 1-2 százalékkal magasabb elhullás jellemzö, mint a tömés nélkül hízlaló telepekre.
Nagy-Britannia lakosainak két harmada ellenzi a foie gras eladását és a hízott máj előállítását már 15 európai országban betiltották, beleértve Németországot és Nagy-Britanniát. Sir John Gielgud volt az első ismert személyiség, aki a PETA Europe kampányát támogatta, ami most Sir Roger Moore vezetésével folytatódik. "Mindegy, hogy Nagy-Britanniáról, Németországról vagy más országról van szó: nincsen bocsánat a "kínzásra a konzerves dobozban", mondja Dr. Tanja Breining a PETA Deutschland e.V. munkatársa. "A foie gras-nak sem az etikus, felelősségteljes társadalomban sem egy etikus, felelősségtudatos áruházláncban nincsen helye."
A Homár semmilyen növény, állat vagy gomba testének megsemmisítését nem támogatja, amíg azok írásban, szóban vagy telepatikusan nem járulnak hozzá elfogyasztásukhoz. Mind bűnösök vagytok!
Az utolsó 100 komment: