Kisgyerekekkel gyakran előfordulnak kisebb-nagyobb balesetek még akkor is, ha az ember folyamatos éber járőrözéssel és felderítéssel bolondítva éli a midnennapokat, polcok alatt leselkedő, ottfelejtett veszélyekre pedig eleve nehéz felkészülni. Hogy egy ilyen gondatlanság miatt bekövetkezett sérülést hogy lehet forintra váltani, sejtelmünk sincs, de megkérdezzük.
Kedves Homár blog,
Érdekelne, hogy ki mit gondol a velünk történtekkel kapcsolatosan.
Augusztus 24-én bevásárolni mentünk a maglódi Auchan áruházba, két éves kisfiunkkal. A vásárlás végéhez közeledtünk, amikor még benéztünk a babaruha részlegre. Miközben nézegettük és próbálgattuk a gyerekünkhöz a ruhákat, egyik pillanatban a kisfiunk elcsúszott a padlón és a "POLCOK ALATT FELEJTETT un: béka, emelő munkagépet" lefejelte, meghozza olyan szerencsétlenül, hogy betört a feje. Azonnal omlott a kis homlokából a vér az 1cm-es lyukon keresztül.
A gyereket felkaptuk az ölünkbe fektetve, és próbáltuk csillapítani a vérzést amivel csak tudtuk. Természetesen mindent hátrahagyva kirohantunk az eladótérből, a biztonságiak azonnal a segítségünkre siettek és bevittek minket az elsősegély szobába, eközben mentőt hívtak, és a hangosbemondón keresztül orvost is kértek hozzánk.
Hála istennek a mentő hamar kiért és elvitt minket az ügyeletes (Heim Pal) kórházba, ahol szakszerűen ellátták a sebet, összekapcsolták és röntgen után hazaengedtek bennünket, leven hogy a koponya szerencsére nem sérült.
Az áruház biztonsági felelős kollégája felvette a jegyzőkönyvet, amelyben leírtuk a történteket, és hogy kártérítéssel élünk a hanyag munkagép használatból eredő súlyos sérülés miatt. Mit gondolnak, milyen kártérítéssel élhetünk ezzel az üggyel kapcsolatosan?
Hozzáteszem, nem akarok ezen meggazdagodni, vagy hasznot húzni a gyermekem sérülésén, egyszerűen úgy érzem, hogy ilyen emberi mulasztások okán nagyon súlyos sérüléseket lehet szerezni.
Elég csak belegondolni, milyen stressz és trauma érte ezt a két éves kisfiút!Válaszukra számítok és köszönöm.
Sz
UPDATE szept. 9.
Megkérdeztük fogyasztóvédelmi szakértőinket, mit gondolnak az esetről. Ezt:
Kedves Sz.!
Egy ilyen eset után érthető módon felmerül a kérdés, hogy felelős-e a valaki a történtekért? Ha igen, ki az, és milyen következményei vannak egy ilyen balesetnek?
A hatályos jogszabályok értelmében az áruházak a vásárlók testi épségéért felelősséggel tartoznak, minden általában elvárható intézkedést meg kell tenniük annak érdekében, hogy az esetlegesen bekövetkező baleseteket elkerüljék. Jelen ügyben azt kell vizsgálni, hogy a kereskedőt terheli-e mulasztás, a padló csúszásmentesítése, illetve a munkagépek elhelyezésével kapcsolatban.
Ha a mulasztás megállapítható, abban az esetben sérelemdíj megfizetése iránti igény érvényesíthető az áruházzal szemben a gyermeked fejsérülésével kapcsolatban okozott trauma miatt. Az igényt érdemes közvetlenül a cég számára írásban bejelenteni, így ebben az esetben egy peren kívüli megegyezéssel zárulhat le az ügy. Ha nem ismerik el az esettel kapcsolatos felelősséget, abban az esetben az igényt bíróság előtt kell érvényesítened. Az eljárás során az áruház mentesülhet a sérelemdíj megfizetése alól, ha bizonyítja, hogy a baleset bekövetkeztével kapcsolatban mulasztás nem terheli és minden intézkedést megtett a sérülés elkerülése érdekében.
A követelt összeg nagysága a peren kívüli megegyezés elmaradása esetén bírói mérlegelés tárgya, ahol értékelni kell a sérülés nagyságát, annak esetleges további következményeit és az áruház mulasztásának mértékét is. A levélből rendelkezésre álló információk birtokában ez elérheti a 100 ezres nagyságrendet is.
Sz., javasoljuk, hogy a sérelemdíj megfizetésével kapcsolatban elsősorban próbáld meg az áruházat megkeresni. Ha a cég ennek teljesítésétől elzárkózik, abban az esetben csak a bírósági út áll előtted az igény érvényesítésére.
--------------------------------------------------
Kedves Homár Olvasók!
A legváratlanabb pillanatokban kerülhettek olyan helyzetbe, hogy valamilyen a levélben is írt nem vagyoni jellegű károsodás ér benneteket. Következzen néhány olyan tanács amely az ilyen esetekben a segítségetekre lehet ezekben az esetekben:
- Gondoljátok át! Van-e felelőse a károkozásnak? Gyakran egy baleset csak a véletlenen múlik és akkor is bekövetkezik, ha azt megelőzően az érintettek megtettek minden elvárható óvintézkedést. A kártérítési felelősség csak abban az esetben állapítható meg, ha a károkozó nem járt el körültekintően.
- Igényérvényesítés. Ha a fentieket alaposan mérlegelted és az igényedet jogosnak tartod, abban az esetben azt javasoljuk írásban közölni a károkozóval. Sok esetben a felek között nem is vitás a bekövetkezett károkért való felelősség és ezzel egy hosszadalmas és költségigényes peres eljárást lehet megelőzni.
Kedves Sz., kisfiadnak mielőbbi gyógyulást kívánunk!
Az utolsó 100 komment: