Biztos nem csak olvasónk kertjében fordul elő, hogy Dunavarsányban a nagy esőzéseket nem bírja elnyelni a rendszer, hanem egyszer csak feltolja a kertedbe a szennyvízzel együtt. Ilyenkor aztán a szippantásig nem is használható a hálózat, a vízművek viszont fél napokig csak a vállát vonogatja. Ha valaki ilyen, vagy hasonló fekáliás cipőbe járna, írja meg nekünk!
Dunavarsányban, ahol lakom, évek óta problémát jelent, hogy nagyobb esőzések idején a csatornarendszerbe befolyó esővíz megtelíti a csatornát, így a víz-közmű szolgáltatás használhatatlanná válik. Ilyenkor az ingatlanom területén lévő bekötő aknában jön föl az esővízzel kevert szennyvíz, és elárasztja a kertemet.
Toleráns állampolgárként telefonon bejelentem a hibát a https://dpmv.hu/-nek, akik szabadkoznak, hogy persze, jönnek majd, de hát értsem meg, hogy a "szippantósuk" (igen, így , egyes számban...) nagyon leterhelt, mert rengeteg munkája van az eső miatt. Magyarán tudják, hogy rossz a rendszerük, de nem tesznek érdemben semmit!
Legutóbb tegnap du. 18.00 óta nem tudok zuhanyozni, wc-re menni, mosni, mosogatni, és igen, ez az
állapot most is fennáll, amikor másnap reggel 08.30-kor ezt a levelet írom! Mennyi idő alatt köteles a szolgáltató a hibát elhárítani? Már háromszor telefonáltam nekik, közben egyszer sem használtam a "b"-betűs szót, nem említettem, hogy hová kéne menniük, és nem célozgattam nőrokonaik ősi foglalkozására... Ugyanis rendesen fizetek - nem keveset - a szennyvízcsatorna-szolgáltatás ért, amit már fél napja nem tudok igénybe venni!Tudnak a hibáról, mégse tesznek semmit annak érdekében, hogy többé ne forduljon elő a probléma, nem újítják fel a csatornarendszert, nem teszik alkalmassá a megváltozott körülmények
kezelésére (vő. globális felmelegedés). Valószínűleg, az erre fordítható összeget másra kénytelenek fordítani...Továbbá az is eszembe jutott, hogy a kertemben szanaszét csordogáló fekáliás lé, vajon nem jelent-e
egészségügyi kockázatot!? Kinél és milyen módon tegyek panaszt, hogy megfelelően kezelje a szolgáltató a hibát?! Esetleg, jogosult vagyok-e kártérítésre, illetve szolgáltatási-díj visszatérítésre, amiért a szolgáltató nem szolgáltat nekem szennyvízelvezetést?
Szakértőnk válaszának fontos részlete, hogy "a hibabejelentés még nem minősül a szolgáltatással kapcsolatos panasznak." Ilyen esetben tessék levelekkel bombázni a szolgáltatót.
Kedves Olvasó!
Dunavarsányban a közműves ivóvízellátással és a közműves szennyvízhálózat üzemeltetésével kapcsolatos tevékenységet a levélben is említett Dél-Pest Megyei Víziközmű Szolgáltató Zártkörűen Működő Részvénytársaság látja el.
Ezeket feladatokat a vonatkozó jogszabályi rendelkezések keretei között az üzletszabályzatukban meghatározott módon kell ellátnia a cégnek.
A gazdasági társaság hatályos üzletszabályzatának teljes szövege itt érhető el.
Az üzletszabályzat rögzíti a cég ellátási kötelezettségét még egy esetleges üzemzavar esetén is, pontosan meghatározott, hogy milyen ellátást kell biztosítaniuk a fogyasztók részére.
Amennyiben a szolgáltató a közszolgáltatás nyújtására vonatkozó szerződésben meghatározott kötelezettségeit nem teljesíti, annak következménye lehet a kötbér fizetési kötelezettsége. A kötbérfizetési kötelezettség eseteit és összegét az üzletszabályzat 6.2.1. pontja tartalmazza.
E mellett a szolgáltatót a szerződésszegéssel kapcsolatban kártérítési felelősség is terheli. Kártérítés esetén a cég a fogyasztónak okozott kötbérrel nem fedezett igazolt kárért a polgári jog szabályai szerint tartozik felelősséggel. A kártérítési igényt a fogyasztónak az összeg megjelölésével és az összeg megalapozottságának igazolására szolgáló számlával vagy szakvéleménnyel együtt minden esetben írásban kell bejelenteni. A szerződésszegéssel okozott kár megtérítése akkor is követelhető, ha kötbérigény érvényesítésére nem került sor.
Ki kell továbbá emelni, hogy a hibabejelentés még nem minősül a szolgáltatással kapcsolatos panasznak. Ha a szolgáltatással kapcsolatban panasza van, akkor annak bejelentését írásban, igazolható módon javasoljuk megtenni elsősorban a szolgáltatónál. A gazdasági társaság az írásban benyújtott panaszra ez esetben legkésőbb 15 napon belül köteles választ adni.
Ha a cég a panaszt elutasítja, akkor pedig annak indokaitól függően az illetékes békéltető testület eljárását lehet kezdeményezni, illetve polgári peres eljárást is lehet indítani az igény érvényesítése érdekében.
Csokis · http://csokis.blog.hu 2019.07.08. 11:31:30
Csokis · http://csokis.blog.hu 2019.07.08. 11:34:19
heidt 2019.07.08. 13:36:08
A régebbi hálózatok átalakítását úgy végzik, hogy felújításkor még egy csövet letesznek a másik mellé. Így gyakorlatilag csak a plusz csővezeték ára jelentkezik többletköltségként, hiszen az egyéb munkákat úgyis el kell végezni.
killerkaller 2019.07.08. 14:32:26
Elvileg igen, de a felhőszakadáskor szennyvízcsatornába jutó radikálisan megnövekedett vízmennyiség a vezetékben túlnyomást okoz, ami aztán méternyi magas gejzírként tör ki a tisztító idomon. Részmegoldás lehet az a technikai megoldás, ami visszaáramlás esetén automatikusan lezárja az ingatlan vezetékét a főágról.
Érthetetlen, hogy egy Duna-parti településen nem megoldott a felszíni csapadékvíz elvezetés.
Mivel a probléma évek óta fennáll, a szolgáltatónak illene az esemény bekövetkeztét követően a lehető leghamarabb elkezdeni a kárelhárítást. (szivattyúzás, fertőtlenítés)
Lehet, ha felderítenék az illegális csapadékvíz bevezetéseket, a problémát meg lehetne szüntetni, de minimum csökkenteni azt.
Xezs7 2019.07.08. 17:35:06
FILTOL · http://hulyekkimeljenek.blog.hu/ 2019.07.08. 18:12:11
abba bevezetni tilos...!
heidt 2019.07.08. 18:20:04
"Fővárosi Vízművek Zrt.: Azokon a csatornaszolgáltatási területeken, ahol egyesített rendszerű szennyvízelvezető hálózat működik (pl. Budapest területének nagy részén is), a csapadékvíz elvezetése az egyesített rendszerű csatornahálózaton keresztül valósul meg. Ettől eltérően az elválasztott rendszerű csatornahálózatok esetében a szennyvíz elvezetése a szennyvízhálózaton keresztül, míg az esővíz elvezetése a csapadékvízcsatornán keresztül lehetséges."
Secnir 2019.07.08. 19:36:17
ugyanis nem a lakók kötik be a csatornába, hanem a csatorna rendszere nem zárt, rengeteg esetben az árok partján van (mert lusták voltak feltúrni az utat), és amikor megtelik az árok -ha van-, akkor simán befolyik a csatornába.
na így tud megtelni.
tudom javasolni egy eső után megnézni szigethalom főbb útjait, ahol 100-150 méter hosszan teljes utcaszélességben (értsd: a járda is) víz alatt áll. de említhetném a miklósi hév-aluljárót is, ahol megszűnik a gépkocsiforgalom eső ideje alatt...
Judy Epokit 2019.07.08. 20:33:55
Aztán ha esik az eső akkor az utcájukban egyből jön a szippantós, mert a település új részén szar a csatornázás.
foszsindeksz 2019.07.08. 21:18:47
1. elválasztott rendzserű csatornába csapadékvizet bevezetni szigorúan tilos! A legtöbb gondot az illegális csapadék rákötések jelentik! Bejut a csatornában más módon is a víz (illesztési hiba, fedlap), de ez elenyésző egy tetőfelülethez képest.
2. A szolgáltató ezzel nem tud mit kezdeni, a szippantás ilyenkor SEMMIT nem ér!
3. Az ingatlantuladonos köteles védeni az ingatlanját az elöntés ellen (pl. visszacsapó)
4. Ilyen nincs hogy a tisztítót megmagasítod és gejzírként tör fel a víz. A közlekedőedény elve szerint a legmélyebb ponton fog kijönni a víz. Persze egy zárt rendszerre ha dolgozik egy nyomóvezeték az megemeli a nyomást, de amúgy nincs nyomás egy gravitációs csatornában (azaz csak a vízoszlop nyomása (lefele).
5. A viziközmű szolgáltató csak üzemeltet, amit más épít. Nem a szolgáltató akarata (sőt, a szabvány és akarata ellenére) hogy az árok partra, zöldbe, stb. fektessék a csatornát.
Mindennek a vége: van ilyen gond száraz időben a csatornával, amit arra méreteztek, hogy a szennyvizet elvigye? Nincs? Naugye. Akkor az eső a baj, aminek viszont nincs keresnivalója elválasztott rendszerű csatornába. Azt pesig nem a szolgáltató juttatja bele! Kiszűrni, bírságolni meg nincs eszköz a kezében. Magyarul a fogyasztó a hülye, nem a szolgáltató. A popsitörlő, tampon, betét, felmosórongy és társairól pedig lehet gondolkodni, hol a helye...
▓▓▓▓▓☻ ©╞╕ چ ذ җ € η ☻ ▓▓▓▓▓ · http://blog.hu/user/45354/tab/activity/mindate/2007-07-23T16:48:05+02:00 2019.07.08. 22:25:16
Derítse fel maga a rendszerbe bevezetett esőelvezetőket? Esetleg fogjon egy csákányt is, hogy széjjelverje az ilyen bevezetéseket? Vagy a telektulajdonos fejét? Hm?
foszsindeksz 2019.07.08. 22:30:43
A kérdésre a válasz nem könnyű. Vannak módszerek, amivel védheted az ingatlanodat (visszacsapó, jól záródó tisztító pl.). Mást nem nagyon tehetsz, sajnos a "csatorna kultúra" itt tart ma MO-n. A felsorolásból az olajat kinis hagytam pedig. Másik gond a rezsicsökkentés: ez az ágazat szívta meg legjobban, mivel a víz kitermelés, szv. tisztítás költsége hatalmasat ugrott, az árak be vannak fagyasztva 7 éve. A bérköltség, üzemanyag költség, gépköltség meg többszörösére nőtt. Nemúgy mint pl. gáz, el. áram. A hálózatok elavultsága pedig lassan elhatalmasodik. Szóval a szolgáltató és a polgár is tehetetlen, mert aki tehetne az baszik rá (politika).
▓▓▓▓▓☻ ©╞╕ چ ذ җ € η ☻ ▓▓▓▓▓ · http://blog.hu/user/45354/tab/activity/mindate/2007-07-23T16:48:05+02:00 2019.07.08. 23:24:05
FILTOL · http://hulyekkimeljenek.blog.hu/ 2019.07.09. 06:40:51
bocsanat nalunk mucsan ez 20 eve megoldott...asszem beneztem ezt kissé...
thegybg 2019.07.09. 08:46:40
Yossarian_M 2019.07.09. 09:10:14
Yossarian_M 2019.07.09. 09:12:55
Luiz Hemilton 2019.07.09. 09:15:02
Ppix 2019.07.09. 10:42:01
Kiváncsi vagyok mennyi idő alatt tűnik fel a sok idiótának, hogy pl. a Nagykörút egyes részein és máshol is terjengő szarszag az nem véletlen és nem volt ez mindig így.
Lerohad a közműhálózat még a gazdag településeken is (pl. Szentendre).
Nem kell ezen meglepődni, ha hatósági csökkentett árak vannak, a bevétel maradékát elviszi a közműadó, akkor nem marad pénz semmire.
Senki se panaszkodjon, aki a kommunista kormányra szavazott...
zuulululu 2019.07.09. 11:55:13
Az, fantasztikus dolog "szurke" vizben furdeni, arcot, hajat mosni.
Elmondom neked, az civilizalt helyen MAX wc-t lehuzni jo. Ennyi.
azbest 2019.07.09. 12:30:14
body_andras 2019.07.09. 13:34:50
Permetező 2019.07.09. 15:58:27
body_andras 2019.07.09. 16:04:47
Permetező 2019.07.09. 16:06:57
Gyurcsány Ferenc 2019.07.09. 17:13:46
Alfoldi Robert 2019.07.09. 17:30:38
Permetező 2019.07.09. 17:59:15
Xezs7 2019.07.10. 09:07:30
Pappínó 2019.07.10. 09:31:39
Ez a rendszer úgy rossz ahogy van.
De kezdjük az elején:
A 90 es évek első felében az akkori polgármester és néhány képviselő Chicagoba utazott ahol "tanulmányozták" és később meg is vették ezt a fajta licencet és a szennyvíztisztító telep megépítésébe kezdtek.
Az volt akkor a szöveg amikor többen is jeleztük hogy a telepet nem jó helyre építették - un.szélirányba pont a városra fújja a szél a fekália szagot - hogy ez annyira tiszta és bio az egész hogy kint a tisztított vízből ivott a polgármester is és a képviselők is.
Zárójelben megjegyezném hogy kommunális hulladéklerakót csak úgy lehet építeni egy település közvetlen közelében ha arról előtte népszavazást írnak ki...nos ez
elmaradt Dunavarsányban
A tervezés során - szakemberek állítása szerint - bár meg lehetett volna oldani gravitációs megoldással is, itt a drágább és rosszabb módszert választották az úgynevezett átemelő szivattyús megoldást.
Az eredetileg tervezett négy darab 9 méter mély tó helyett létesítettek három darab 6 méter mély tavat...
Hozzá kell tenni hogy Dunavarsányon kívül még hat település szennyvize kerül ebbe a rendszerbe...
Ehhez jön még hozzá hogy amikor a szennyvíztisztító épült körülbelül hatezren laktak Dunavarsányban jelenleg több mint nyolcezren vagyunk már.
Plusz ide települt az Ibiden Hungary japán multi cég amelyik szintén a szennyvíztisztítóba engedte a szennyvizet.( állítólag most már saját szennyvíztisztítójuk van)
Jelenleg a szennyvíztisztító telep teljes felújítása folyik, A tisztított szennyvizet most már nem itt az erdőbe hanem a Kiskunsági csatornába fogják engedni.
Valószínűleg ettől a cikkben szereplő probléma nem fog megszűnni mert az átemelő szivattyúk elég rosszul üzemelnek...
Permetező 2019.07.10. 11:00:04
killerkaller 2019.07.13. 14:03:12