Velneszke ki van borulva, mert 20 perc fürdőzésért 13900 forintot fizetett a siófoki Azúr fürdőben. Azért volt csak 20 perc, mert Velneszke családjával együtt felháborodottan távozott, amikor kiderült számára, hogy a gyerekmedencébe nem mehetnek be a felnőttek, neki meg csak kétéves a gyereke, akit ő nem enged be egyedül a minivízbe sem. Ha Ön gyermektelen, és végigolvassa a posztot, könnyen lehet, hogy felháborodik, és kemény szavakkal illeti a fürdőt. Pont azért posztolom be a levelet, hogy mindenki lássa, a valóság gyakran többoldalú, mint elsőre látszik, és nem mindig a panaszkodónak van igaza. Levélírónkat ugyanis, bár azt állítja, sokat jár fürdőbe, valósággal sokkolta a hír, hogy a felnőttek ki vannak tiltva a kismedencéből. A helyzet az, hogy ez jó néhány hazai fürdőben ugyanígy van, mondhatni ez a sztenderd. Lehet vele egyet nem érteni, de kétségtelen, hogy több érv is felhozható a szülőtiltás mellett.
Legfőképpen az, hogy ha a Velneszkéhez hasonló szülőket beengednék, nem maradna hely a gyerekeknek. (Sok kisgyerekes szülőt ismerek, így nem tűnik irracionálisnak a kitiltásuk sehonnan.) És ugye nem az a helyzet, hogy az embert szögedróttal elválasztják a mély vízben kapálódzó gyerekétől, hanem az, hogy oda lehet ülni a sekély medence szélére, fogni a gyerek kezét meg minden, csak a vízbe nem szabad belemenni. Nekem is fura volt elsőre, aztán 5 perc alatt megszoktam. És olyan gyereket, akit ilyen módon sem lehet fürdetni, mert annyira magatehetetlen, egyszerűen korai fürdőbe vinni. Ha én vagyok a fürdőmenedzser helyében, annyira meghatott volna Velneszke valóságismeretének hiánya, hogy inkább visszaadom a pénzét, dehát könnyen beszélek innen a szárazról.
Lévén, hogy a Balatonon voltunk és az idő nem volt nagyon jó, úgy döntöttünk. hogy meglátogatjuk a siófoki Azúr Wellness szálloda welnesz részét. Célunk egy fél nap kellemes eltöltése lett volna fürdőzéssel, azonban ezt az égiek és az Azúr személyzete nem így gondolta. Azt, hogy erre 10 perccel túl későn döbbentem rá, 13.900 forintom bánja.
Ennyibe került ugyanis két felnőtt és egy kétéves gyermek belépője. Itt fontos megjegyezni, hogy amikor aznap elindultunk akkor is, amikor a szállodába megérkeztünk akkor is, amikor a jegyeket kifizettük akkor is és kb. 20 perc múlva, amikor a szállodát elhagytuk akkor is a két felnőtt úgy nézett ki mint két felnőtt és a kétéves gyerek úgy nézett ki mint egy kétéves gyerek. Tehát semmilyen komoly fizikai változáson nem estünk át. Még egy fontos észrevétel: egy kétéves gyermek nem elég érett arra, hogy egyedül fürdőzzön. (A mienk egyébként a szülei nélkül nem is hajlandó.)
Tehát szeptember 1.-én dél körül megérkeztünk édes-hármasban a gyönyörű Azúrba, hogy kipróbáljuk a fürdőjét. Hozzáteszem, hogy elég rutinosok vagyunk e téren, már számos hasonló helyen megfordultunk az országban és külföldön is. Miután megvettük 13.900 forintért a belépőket, átöltöztünk és a kisfiunkkal beültünk a gyermekmedencébe. (Csak emlékeztetőül: ugyanaz a két felnőtt és kétéves gyerek, aki 7 perccel ezelőtt kifizette a 13.900 forintot.)
Kb. 30 másodperc intenzív welneszezésnél tartottunk a gyerekmedencében, amikor megjelent a "hatóság", azaz egy úszómester és arra hívta fel a figyelmünket, hogy a gyerekmedencében felnőtt nem tartózkodhat. Perverz módon számunkra az igazi welnesz márpedig a 60-70 cm-es vízben a 90cm-es gyerek fejének a levegőben tartása jelenti, ezért próbáltuk halasztani az elkerülhetetlent és rákérdeztünk, hogy ugyan miért? Erre azt a választ kaptuk, hogy higiéniai okok miatt. Ez egy annyira váratlan válasz volt, hogy bevallom ott és hirtelen teljesen logikus tűnt, sőt még azon mérgelődtem hogy az eddig általunk meglátogatott fürdők miért nem adtak az ilyesmire. Tudván, hogy gyermekünk egyedül-hagyása a medencében veszélyes és egyébként is nagyon sok decibellel járna, inkább megpróbáltuk "lealkudni" a két felnőtt távozását 50%-al. Ez a javaslat át is ment az első rostán és már el is kezdtünk egyeztetni, hogy a két felnőtt közt ki, mikor tartja csemete fejét a levegőben és ki mikor megy más jellegű welneszre. Már épp az alkudozás végénél jártunk, amikor megérkezett egy másik "hatóság". Annak ellenére, hogy a kettő úszómester egyenrangúnak tűnt (legalábbis egy civil számára) ez a második felülbírálta az első döntését és mindkét felnőttet kiparancsolta a gyerekmedencéből. Kérdésemre, hogy akkor milyen alternatívák várnak egy családra, amelyik nem hajlandó 2 éves gyerekét egyedül hagyni az úszómesterekre azt a választ kaptam, hogy a felnőtt medence, csak az viszont mély és "nem higiénikus a gyermek számára". Tehát alternatíva nincs.
Erre kértem a legmagasabb rangú embert a fedélzeten, aki nem más volt, mint Szepányi(?) Orsolya. Azt egyből láttam, hogy ő tényleg egy fontosch ember mert 1) hosszasan telefonált, amikor beszélni akartam vele; 2) a hangnemből lehetett hallani, amit használt, amikor nekem elmagyarázta, hogy miért nincs igazam és miért nem kapom vissza a 13.900 forintot; 3) ő egyből tudta, hogy a panaszkönyvért messze kell küldeni az embereket vizes ruhába, vizes gyerekkel. Sőt ő még azt is tudta, hogy ebben a helyzetben nem fogom elkezdeni neki magyarázni, hogy a panaszkönyv helye a pénztárnál van és nem a világ végén egy másik épületben.
Mindegy. Megszáradtunk, felöltöztünk és elmentünk. Természetesen az Azúr közelébe sem fogunk menni a jövőben. De ha már ennyi pénzt hiába otthagytam, remélem így, a Homáron keresztül, egy pár kérdésre rávilágíthatok, mielőtt más, gyerekes fürdőzők percenként 1.000 forintért welneszeznének:
-miért van egy ilyen hülye szabály (kisgyerek csak egyedül fürödhet a gyerekmedencében) egy szállodában;
-tudom a higiénia, DE ez mit jelent: mi az amit a felnőtt csinál egy gyerekmedencében amitől az nem higiénikus??? És miért nem higiénikus a felnőtt medence a gyereknek? (Van-e esetleg a szálloda vezetésének valami gyerekkori traumája, amit meg kellene osztani egy pszichológussal?);
-tavaly esetleg egy ilyen idióta szabály mellett még az ember elsiklott volna, de idén annyi fürdőtragédia történt és ezért külön érthetetlen miért kényszeríti egy szálloda a szülőket arra, hogy gyerekét –akár csak vélt- veszélynek tegye ki;
-ha már van egy ilyen hülye szabály, ha felnőttek kétévesnek tűnő gyerekkel megjelennek a pénztárnál, szóljanak, hogy „itt aztán nem!” (állítólag ki van írva, de bemenet nem tűnt fel) ;
-ha már van egy ilyen hülye szabály és nem szólnak a pénztárnál, akik 10 perc után kijönnek, kapják vissza pénzüket;
-ha már van egy ilyen hülye szabály, nem szólnak a pénztárnál és akik 10 perc után kijönnek nem kapják vissza pénzüket, akkor Orsika álljon készenlétben a panaszkönyvvel;
-ha már van egy ilyen hülye szabály, nem szólnak a pénztárnál, akik 10 perc után kijönnek nem kapják vissza pénzüket és Orsika sem áll készenlétben a panaszkönyvvel, akkor viszont ne lepődjenek meg amikor a Homáron olvasnak saját magukról.
Tisztelettel
Velneszke
Az utolsó 100 komment: