Klasszikus műfaj a Homáron a lehúzós tévévetélkedők, illetve a megoldhatatlan feladványaik ostorozása. A legnépszerűbb ilyen poszt a Féllábú ügyfél a lehúzós tévévetélkedőben című volt. Most Té Rolandinho, a Napi Borzasztó Szóvicc blog középpályás sztárja bukott ki. Bár a Naiv Ügyfél nem vette fel az ATV-n adott műsort, és screenshotot sem csinált, én sok hónapja tartó online levelezésünk alapján egészen biztos vagyok benne, hogy korrektül írta le az összeadandó számokat. Kizsebelőgyanús sztori alant.
Tegnap délután volt egy szabad fél órám, amit azzal töltöttem, hogy unott tekintettel kapcsolgattam a csatornákat a távirányítóval.
Az egyébként is kiemelkedően színvonalas ATV csatornán a Többet ésszel! c. telefonos vetélkedő ment. Hosszasan lehetne ezekről a betelefonálós játékokról írni, tulajdonképpen egy talány, hogy a mai fogyasztóvédelmi rendszerben ezek minek köszönhetően léteznek még.
Nyugodtan meg lehet ennek ellenére állapítani, hogy aki egy ilyenbe betelefonál vagy sms-t küld, azt egy percig nem szabad sajnálni, hogy kárba ment a pénze.
A képernyőn egy default Rubint Réka tekintetű hölgy, aki átment a mondj három nem összefüggő, de egymás után következő mondatot castingon.
Adott a feladvány, valamint a több országból hívható és sms-ezhető számok, mindez Bódi Gusztávné egy átlagos otthonkáját megszégyenítő színkavalkádba ágyazva. A kép tetején nagyjából 6-os Times New Roman betűméretben tájékoztató szöveg futóreklám módjára szaladgál. Itt olvasható, hogy a potom 500 Ft-os hívás után nincs ám garantálva,hogy műsorba kerülsz, meg az, hogy a részletes játékszabályok a honlapon olvashatók.
Általában az ilyen műsorokban 9 betűből kell egy 4-5 betűs értelmes magyar szót összerakni, ami csodák csodájára egy "számítógép által kisorsolt" próbálkozónak sem sikerül. Közben a legeslegeslegeslegutolsó visszaszámlás is elindul, amit a hölgy kedvességből megállít még fél percre, hogy sikerüljön valakinek megnyerni a nyereményt.
A műsorról így is többet írtam, mint illik, szerintem mindenki ismeri a körítést.
Levelemhez mellékeltem egy képet, amin saját kezűleg ábrázoltam a tegnap délután látott feladványt, ugyanolyan struktúrában, mint ami a műsorban szerepelt. Sajnos nem állt módomban sem fényképezni, sem pedig screenshot-ot készíteni, úgyhogy kérek annyi bizalmat, hogy tekintsük ezt annak, ami tegnap adásban volt.
A feladvány alá a következő szöveget írták: ADJA ÖSSZE AZ ÁBRÁN SZEREPLŐ ÖSSZES SZÁMOT!
Ha már egyszer elidőztem a csatornán, ezt obligát megoldásvágy kísérte a szervezetemben. Neki is láttam a rém bonyolult műveleteknek. Általános iskolából még derengett a dolog a műveletek sorrendjéről, meg talán az is, hogy vannak ún. magasabb rendű műveletek.
Nos, megkockáztatom, hogy az ábra helyes megoldása: 45, nekem legalábbis ez jött ki.
Közben jöttek a próbálkozók, és sokadszori próbálkozásra a hölgy már leszűkítette a kört arra, hogy a megfejtés vagy 305 vagy 486.
Ekkor töprengeni kezdtem, és elolvastam még egyszer mit írtak az ábra alá. Heuréka jutott eszembe, és fel is kiálltottam, hogy hóhó kis hamis szerkesztők itt becsapós feladatot állítottak össze. Megpróbálkoztam tehát azzal, hogy szó szerint össze adom az összes számot az ábrán, tekintet nélkül arra, hogy azon az operátorok milyen műveleteket jelölnének.
Ismét elakadtam, mert ez meg 142.
Arra közben rájöttem, hogy a 486-ot zavarólag azért tették oda, mert aki a bizonyos műveletek sorrendjét nem tanulta meg, az, ha zsinórban beüti a fenti sort a számológépébe, bizony ezt a számot kapja.
A végén egy kamikáze próbálkozó a két lehetőség közül a 305-öt választotta, és az lett a nyerő megoldás (50 ezrer forintot nyert az illető, a 2 milliós lehetőség sajnálatos módon nem jött össze utána, mikor szerencseszámok közül kellett választani).
Szóljon tehát a feladvány: a mellékelt ábra alapján hozzuk ki végeredménynek a 305-öt.
Üdv:
Té Rolandinho
Az utolsó 100 komment: