És ha már NAV, akkor gyorsan még egy sztori. A robotok legalább megbizhatóan szedik be a pénzt, bár azzal nem foglalkoznak, ha naiv ügyfelek esetleg előre befizették volna az adót. Biztos, ami biztos, levonják mégegyszer:
Az adóhivatalnak (a költségvetésnek) mindig pénzre van szüksége. Na de így? Kényszerű kölcsönbe? Történt, hogy kis családi cégünk a február 27-i határidő előtt jópár nappal benyújtotta a 2011-ről szóló EVA bevallását, a befizetendőt pedig 24-én e-banki nyitvatartási időben átutalta, hogy 27-re biztos odaérjen. Hogy egy-két ezer vagy egy-két millió forintot, az történetünk szempontjából teljesen mindegy. Törvénytisztelő cégecske vagyunk, akkor is mindig mindent időben befizetünk, ha nehezünkre esik. És mit nem látok 27-én, a határidő napján? De igen azt: amit én átutaltam, azt ők le is emelték, így kétszer fizettem.
Elismétlem, hogy ők is értsék: nem a határidő letelte után inkasszóztak, hanem előtte, meg se várva, hogy az ügyfél fizetett-e. A bank meg megterhelt az inkasszó díjával, nyilván saját feltételei szerint. Aztán március 6-án visszajött tőlük az egyik pénz. Március 7-én meg jött egy levél. hogy visszautalták és az okozott kellemetlenségért elnézést kérnek. Ami a minimum, de ugye egy hétig nem állt rendelkezésre a számlámon egy bizonyos összeg, így nem is kamatozott, a bank is kaszált ezen, ők meg jogosulatlanul használták a pénzemet. Én többszörösen szívtam, ők meg elintézték egy apró sorry-val.
Járt-e más is így? Véletlenről van szó? Vagy csak az én kényszerképzetem, hogy a kényszerkölcsönnel az átmeneti pénzzavart kellett áthidalni? Ha csak én jártam így, hát kenjék a hajukra, amit én buktam. De ha mások is...?
Cégh Béla
Az utolsó 100 komment: