Ha megkérdeznénk az embereket, hogy milyennek kell lennie egy ismeretterjesztő gyerekkönyvnek, olyanokat biztosan mondanának, hogy legyen érdekes meg érthető nyelven íródott és szépen illusztrált, de az nem feltétlenül kerülne elő, hogy ne legyenek benne kifejezett hülyeségek, mert hiszen ez alapelvárás a műfajban. Az alább citált könyvnek mégis ez utóbbiban sikerül orbitálisat alakítani. Vajon a rengetegpiacon lévő, kistudósoknak szóló termék közül hogy sikerült az iskola igazgatójának épp ezt beengednie a suliba?
Kedves Homár!
Gyermekem általános iskolájában házal egy homályban maradó alapítvány a szlovákiai illetőségű Educa Print kiadó "A megismerés kitáruló világa" c. könyvével, természetesen akciós áron. A gazdagon illusztrált, de meglehetősen kuszán szerkesztett, pongyolán fogalmazó kiadvány ("A Föld [..] nagysága kb. 12 756,284 km.") hemzseg az elírásoktól, helyesírási hibáktól, és a még rosszabb, a durva tárgyi tévedésektől: kiderül belőle pl, hogy "az atmoszférát 78 %-ban nátrium[..] alkotja".
A könyv minimalista impresszuma szerint a fordító Bolgár Katalin végezte egyben a nyelvi és stilisztikai korrektúrát is, a szakmai lektorról viszont nem emlékezik meg.
A könyv megvásárlását nem javaslom a tisztelt szülőtársaknak.
Üdv:
Czolos
Az utolsó 100 komment: