Azt nem teljesen értem, hogy Zsófiáék miért egy közvetítőn keresztül kerestettek maguknak hétvégére szállodát, ahogy azt sem, hogy ha már megvolt a cím, miért nem csekkolták a neten indulás előtt, de biztosan megvolt minderre az okuk, akárhogy is: a penészes matrac sehány csillag esetén sem lehet szériatartozék, ahogy a kihúzott minibár és a koszos közös terek sem. (Aki egész pontosan szeretné tudni, hogy mit várhat egyes csillagokért cserébe, itt kupálódhat a témában.)
Kedves Tékozló Homár!
Kötelességemnek érzem leírni ami velünk történt a hétvégén, hogy más ne járjon így.
Pünkösd hétvégére foglaltunk a noszvaji Panoráma Wellness hotelba 2 szobát 4 főnek, plusz a 2 éves kislányomnak. Egy közvetítő cég által foglaltunk (Hotel Mix kft.), az ő megkeresésükre, jeleztük előre, hogy csak és kizárólag 4 csillagos szállodába kívánunk menni. Azt mondta az ügyintéző hölgy, ne aggódjunk, most újították fel a wellness részleget, szuper 4 csillagos szálloda. Rendben.
Megérkeztünk vasárnap kora délután, amikor beléptünk, és körül néztünk már láttuk, hogy hát ez nem biztos, hogy valóban az. Felkísértek a szobáinkba, a fürdőszobai elszívó iszonyatosan hangos volt,(erre azt válaszolták , kapcsoljuk le a főkapcsolót-de akkor, hogy működne a szobában bármi???-) a "minibár" egy ósdi, kicsi hűtőszekrény, üresen állt, felette egy papír, hogy csak akkor kapcsolják be, ha vásárolunk valamit a bárban (rendben, megtettük) ám kértem, hogy a 2 éves kislányomnak had tegyem be a hütőbe a tejét, erre az volt a reakció, hogy be sem vihetem a szállodába számla nélkül (tessék????), a wellness részleg óriási felújításra szorul, a bár/étterem terasza koszosan, letakarítatlanul hagyva. A kislányomnak ugyan bekészítettek egy kiságyat, de ágyneműt nem tudtak hozzá biztosítani, egy pokrócot tudtak volna csak felajánlani.
Természetesen osztottunk-szoroztunk, hogy sarkon forduljunk, és haza menjünk-e, de úgy döntöttünk maradunk, és inkább eltöltjük kirándulással az időt, ha már megtettük ezt az utat.
Este, mikor a gyermekünket szerettük volna lefektetni, a férjem észrevette, hogy a kislányomnak bekészített matrac tiszta penész!!!!! Azonnal levittem a recepcióra, kértem , hogy had beszéljek a vezetőséggel, a hogy bosszúsan nézett rám, mikor megmutattam neki a matracot, csak annyit mondott, hogy "hát majd szól a takarítónak, figyeljen oda" . Kértem másik matracot, de azt mondta a hölgy , hogy erre nincs lehetőség (???????) Olyan stílusban beszélt, hogy kikértem magamnak, hogy de hát ez mégis csak egy 4 csillagos szálloda, hogy engedheti meg magának, majd közölte, ez nem 4 csillagos, ez csillagtalan....
Kérdeztem akkor a közvetítő cég miért 4 csillagosnak adja el a vouchereket?? A válasza vállrántás volt, azt mondta ők azon kívül, hogy szerződésben állnak, nem tartoznak egymásnak felelőséggel (?????)
Természetesen másnap reggel elhagytuk a szállodát.
Itthon persze hívtuk a közvetítő céget (akiknek kifizettük a közvetítői foglalási díjat), hogy felelősségre vonjuk őket, az ottani ügyvezető azt mondta, beszélt már a szálloda ügyvezetőjével, és semmilyen matracról nem volt szó, sőt azt állította mi vittük oda a penészes matracot (???)
Röviden ennyi a történetünk, nagyon szeretném, ha ország-világ elkerülné ezt a céget, és szállodát, mert elég egyértelmű, hogy az embereket át szeretnék verni.
Üdvözlettel,
Zsófia
UPDATE
Megkérdeztük, mit tehetnek Zsófiék:
Kedves Zsófia!
A szálloda vezetője még, ha úgy is gondolja, hogy a közvetítő és a hotel egymással szemben kölcsönösen nem tartoznak felelősséggel, egy dolog biztos: a jogszabályi rendelkezések értelmében a közvetítő és a szálloda is felelősséggel tartozik a fogyasztónak a szálláshely minőségével kapcsolatban.
1. A szálloda üzemeltetője szavatossági felelősséggel tartozik azért, hogy a szálláshely megfeleljen a jogszabályban, illetve a szerződésben meghatározott minőségi követelményeknek. A fogyasztó ilyen esetben is a törvényben meghatározott szavatossági igényeket érvényesítheti. Elsősorban kijavítás vagy kicserélést kérhet, pl. másik szobát igényelhet vagy jelen esetben a penészes matrac kicserélését.
Ha a vállalkozás nem tesz eleget ennek, akkor a fogyasztó jogosult a szállásdíjnak a hiba jellegének, mértékének megfelelő összegű árleszállítást igényelni vagy végső soron a szerződéstől elállhat és a szállásdíj összegét visszakövetelheti.
A szavatossági igény ebben az esetben is a vállalkozáshoz történő írásbeli igénybejelentéssel történik, amelynek elutasítása esetén a fogyasztó választása szerint jogosult az illetékes békéltető testület előtti vagy bírósági polgári peres eljárást kezdeményezni a céggel szemben. Az ilyen eljárások megindítása akkor javasolható, ha a szálloda hibás teljesítése megfelelően dokumentált, pl. fénykép vagy videofelvétellel.
2. A közvetítő pedig az értékesítési tevékenysége során köteles a fogyasztókkal szembeni tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat tilalmára vonatkozó törvény rendelkezéseit maradéktalanul betartani.
A törvény tilalmazza a vállalkozások azon magatartását, ami a fogyasztók megtévesztésére irányul. Ilyen megtévesztő magatartás különösen, ha a vállalkozás a kereskedelmi gyakorlata olyan valótlan információkat tartalmaz, amely a fogyasztót olyan döntés meghozatalára készteti, amelyet egyébként nem hozott volna meg.
Jelen esetben a tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat megvalósítása a levélben írtak alapján felmerülhet, hiszen a közvetítő valótlan tényeket közölt a szálláshely lényeges jellemzői vonatkozásban.
A tisztességtelen kereskedelmi magatartás megvalósítójával szemben az illetékes járási hivatal jogosult eljárni erre irányuló bejelentés alapján. Ha az ügyben az lenne megállapítható, hogy a kereskedelmi gyakorlat a gazdasági verseny érdemi befolyásolására alkalmas, akkor a jogsértést vizsgálatára a Gazdasági Versenyhivatal rendelkezik hatáskörrel.
Felhasznált jogszabályok:
2013. évi V. törvény a Polgári Törvénykönyvről http://njt.hu/cgi_bin/njt_doc.cgi?docid=159096.323416
2008. évi XLVII. Törvény a fogyasztókkal szembeni tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat tilalmáról http://njt.hu/cgi_bin/njt_doc.cgi?docid=117819.331332
Az utolsó 100 komment: