Aztán írt egy levelet a Homárnak, arról, hogy mit gondol az eMagnál vásárlásról. Amiben annyi igazság van, hogy mivel nem magyar székhelyű a cég, ezért a garanciális és egyéb ügyek intézése nehezebb illetve korlátozottabb velük, amivel nem árt tisztában lenni vásárlás előtt. Bár az eMag azt állítja magáról, hogy a magyarországi jogszabályok figyelembevételével tesz eleget garanciális kötelezettségeinek, és együttműködik a Békéltető Testülettel.
Tisztelt Tékozló Homár!
Kérem szépen a népszerűségüket kihasználva hátha másoknak is segítséget nyújt a döntésben az EMAG-ról való vásárlás előtti olcsóbb, de megéri-e dilemmát eldönteni.
Vásároltam egy újracsomagolt készüléket a Magyarországon működő Emagról. Megtévesztésig úgy néz ki a honlap – nyelvezet, elérhetőség, magyarul beszélő ügyfélszolgálat, MINTHA magyar webshopból rendelne az ember, és érvényes LENNE rá a magyar jogszabály, DE NEM!
Az újracsomagolt termék ismertetőjében az állt: visszaküldött, kibontott, de sérülésmentes MŰKÖDŐKÉPES BEVIZSGÁLT termék. Olcsóbb volt, hát megvettük.Feltételezi az ember, hogy ha visszaküldenek egy terméket akkor az EMAG kipróbálja, le teszteli, jegyzőkönyvet készít róla és ha mindent rendben talált akkor ismét értékesíti, de egy csökkentett áron, mert hát már nem új a készülék.
Korrektül szállították. A kipróbálás során derült ki, hogy NEM MŰKÖDIK a rendelt mobiltelefon minden funkciója, azaz nem fogadja el a SIM kártyát. Naivan elvittük a készüléket a mobiltelefon hivatalos szervizébe és jeleztük, hogy nem jó. A márkaszervíz korrekt volt, megnézte, kipróbálta és a magán véleménye, hogy a készülék alaplap hibás. A szokásos kérdés, hogy mikor vettük, számla és garancia jegy. Itt jött a meglepetés! Az EMAG nem azért vállal háztól házig garanciát, mert olyan jó fej, hanem azért mert CSAK nála van garanciája a vásárolt bizonyos terméknek!
Jeleztük az EMAG-nak hogy mi a gond, ők rugalmasan kezelték, hogy küldjük vissza, és bevizsgálás után visszautalják a vételárat. És itt kezdődik a probléma. A visszaérkezéstől számítva eltelt 2 hét. Érdeklődésre a válasz, hogy nagyon leterheltek, még nem volt idejük megvizsgálni a visszaküldött készüléket amit ŐK működésképtelenül küldtek ki részünkre, de mindent megtesznek és a szokásos szöveg.
Panasz levél az EMAG-nak – válasz 30 napuk van rá hogy kivizsgálják és válaszoljanak.
Újabb, sokadik telefonhívás és az ügyfélszolgálatos megígéri, hogy megsürgeti az esetet.
Remélem kitalálták, hogy semmi sem történt. Ismét telefon, hogy mi a helyzet, de a válasz: még folyamatban van. Ismétlem 2 hét telt el!! Kérdezem az ügyfélszolgálatost, hogy esetleg a főnökkel, vezetővel lehetne beszélni, de a válasz, hogy CSAK velük, tehát az ügyfélszolgálattal lehet beszélni. A vezető elérhetetlen a közép, vagyis a vásárló számára.
Akkor szeretnék panaszt tenni, erre megadják készségesen a békéltető testület elérhetőségét, és a Járási hivatal elérhetőségét, hogy ott nyugodtan tegyek panaszt. ÉÉÉS itt jön az óriási csavar a dologban, hogy a Magyarországi hivatalok CSAK magyarországi cégekkel szemben tudnak segíteni és az EMAG az ROMÁN bejegyzésű cég.
Szép kis zsákutca! A magyar vásárló csak a román székhelyű cég jóindulatára van bízva, vagy panaszt tehet az Európai akármilyen hivatalnál.
Következtetés: ha spórolni akarsz a vásárlásnál nem biztos, hogy az EMAG újracsomagolt terméke a jó döntés. Sőt egyáltalán az EMAG mint webshop. Szerintem. Legalábbis én így jártam velük.
UPDATE
Jelentkezett az eMag, hogy szeretnék kivizsgálni az ügyet, majd hamarosan ezt a emailt kaptuk Zsolttól:
Igaz újabb telefonhívás után megemlítettem a bírósági megkeresés lehetőségét, de utána nem sokkal az Emag által megbízott PR cég is keresett levélben. Nem sokkal utána jött SMS, gondolom az Emagtól az alábbi lényeggel: a visszaküldést elfogadta az Emag, és a kifizetett összeget visszautalásra kerül. Legalábbis ez az ígéret állt az SMS-ben.
UPDATE 2.
Kedves Homár,
Örömmel tájékoztatom, hogy az Emag a termék árát a mai napon teljes vásárlási összegben visszautalta és meg is érkezett a bankszámlára. A történet kicsit hosszasan de rendben megoldódott. Köszönöm szépen minden közreműködő segítségét.
Üdvözlettel,
Zsolt
borso 2017.08.31. 10:34:43
Antalbaba 2017.08.31. 10:39:38
230e 2017.08.31. 10:42:13
Jako0211 2017.08.31. 10:44:08
WatchFun 2017.08.31. 11:38:38
Kotit 2017.08.31. 11:55:57
Mást úgy sem lehet írni...
CID...... 2017.08.31. 11:58:23
É2I 2017.08.31. 12:12:31
Szerencsésebb esetekben van olyan, hogy tényleg csak a csomagolás sérült, de nem árt az óvatosság.
A garanciális ügyintézés amúgy is lutri, de külföldről meg főleg. Néhány ezresért már nem éri meg.
Persze ez az elcseszett szintű áfa meg a vám már kisebb összegeknél is elcsábítja a vásárlót.
Ugyanakkor már egyre kevesebbszer éri meg, mert ami a postán keresztül jut az országba, ezek a tételek már befigyelnek - persze kivéve EU.
The Good Boy 2017.08.31. 12:13:05
Ásit!
Uncsi
MIÉRT NINCS.MINDEN MSZP ÉS FIDESZ TOLVAJ BÖRTÖNBEN 2017.08.31. 12:28:43
He?
"Az eMAG oldalán megjelenő termékek az alábbi két típusba tartozhatnak:
1. eMAG által forgalmazott – a terméket közvetlenül az eMAG-ot üzemeltető cég, a Dante International SA forgalmazza. Ezekre a termékekre minden olyan szolgáltatás érvényes, amely az eMAG rendszerében elérhető.
2. X partner által értékesített és szállított termék – a terméket X partnerünk értékesíti. Az eladó az eMAG Marketplace tagja, akinek szolgáltatási színvonalát folyamatosan figyelemmel kísérjük és értékeljük. Rendelése ilyen esetben továbbításra kerül partnerünk felé, aki a terméket az összes – törvény által előírt – papírjával (számla, garancia, stb.) együtt szállítja ki Önnek."
Ebbe mi a magyar.
Tévéreklám alapján nem vásárolunk. Sőt, átugorjuk a reklámokat, kmert kurva unalmas.
Egyébként a kínaitól olcsóbb.
Hülye,
hülyébb,
leghülyébb,
rendőr,
postás,
vasutas,
emagtól vásároló,
emagtól újracsomagoltat vásároló,
...
Peetee 2017.08.31. 12:34:03
Facelessbook · www.dont.think.so 2017.08.31. 12:52:28
Nick-son 2017.08.31. 13:02:45
Tehetséges ugandai buzi 2017.08.31. 13:10:24
FDToth 2017.08.31. 13:42:20
WiZZu 2017.08.31. 13:49:22
ec.europa.eu/odr/
Próbáld meg, nem tudom, hogy beválik-e, de az emag már itt úgyis szerepel, nem kell újként felvenni :D
vprof 2017.08.31. 14:22:03
Mondjuk újracsomagolt telefont speciel sehol se vennék.
Reactor 2017.08.31. 15:40:33
Ideje volna már megtanulni, hogy az eMagtól még fogpiszkát se rendelünk, nemhogy újracsomagolt meg refurbished elektronikus masinériákat, mert ott bsszák át az embert, ahol tudják.
lobster thermidor 2017.08.31. 15:40:34
"Mondjuk újracsomagolt telefont speciel sehol se vennék."
Na azt én sem, de az Edigital két éve mégis teljesen novicento újként szeretett volna eladni nekem egy olyan telefont, amiről hiányzott a gyári fólia, a kijelző tele volt ujjlenyomatokkal, és karcokkal, a töltő, és a fülhallgató zsinórja teljes kuszaságban volt beerőltetve a dobozba, amiből még a kezelési útmutató is hiányzott. Mondhatom igen rosszul esett, hogy sík hülyének néztek, ennek kellően indignálódó tónusban hangot is adtam a vásárlókkal tömött üzletben felhívván a figyelmet arra, hogy mindenki jól nézze meg, hogy mit adnak a kezébe.
Pénzt ilyen gyorsan, és ennyire lesütött szemekkel még nem adtak vissza nekem. :)
CID...... 2017.08.31. 16:43:24
Snagal 2017.08.31. 16:54:17
azannyát... erre aztán nem számítottam.
A Titanic meg elsüllyed a film végén baszki! Nem hiszed el, mindfuck!
Snagal 2017.08.31. 16:56:38
I also like to live dangerously
RosszQtya · http://indafoto.hu/rosszqtya 2017.08.31. 17:18:25
Francoskrumpli · youtu.be/hi4spGkiPC4?t=245 2017.08.31. 17:35:40
fákkje 2017.08.31. 17:53:31
Azt is csak akkor ha magad is szőröstalpú vagy.
:D
lobster thermidor 2017.08.31. 18:32:30
Vannak emberek, akik az élet napos oldalán járnak. Legyél büszke a szerencsédre! :)
szopoklész 2017.08.31. 20:07:47
horex · http://horex.uw.hu/ 2017.09.01. 10:44:46
A lovainkat kellene reklamálni náluk!
Vettem egy telenoros új telefont. Kerestem a neten a leirását milyen memóriakártyaát fogad
Sehol semmi
Telenor ügyfélszolgálat sem tudott segiteni, a tipus nincs az adatbázisukban
Francoskrumpli · youtu.be/hi4spGkiPC4?t=245 2017.09.01. 18:22:21
zálogból visszamaradt 1zen1gyedik czazy one 2017.09.01. 19:38:38
zálogból visszamaradt 1zen1gyedik czazy one 2017.09.01. 19:40:28
Permetező 2017.09.02. 09:53:16