Zsófi mamája nem érti, miért okoz folyamatosan problémát a kispesti Cserpes joghurtkimérésben, hogy húszezressel akar vásárolni:
A Cserpes Sajtműhely kispesti piacán található viszonteladójáról szeretnék mesélni nektek. Itthon mindenki szereti a termékeiket, mivel itt lakunk Kispesten, nem kell beutazni érte. A termékekkel tehát nekünk bajunk sose volt, annál inkább az eladóval.
Édesanyám, 50 éves múlt, húszezressel akart fizetni (automatából azt vett ki). Az idősebb férfi eladó meg nemes egyszerűséggel visszalökte a pénzt, hogy neki ilyen nagy címlet nem kell, (pontosan ezekkel a szavakkal) adjon aprót. Anyukám nem mert semmit mondani, apróból kibogarászta a pénzt. A mai napon a történet megismétlődött, de most már felháborító pofátlansággal.
Ma a fiatalabb eladó vágta vissza így a pénzt, hogy neki ez nem kell. Anyukám közölte, hogy nem tud mást adni, így vette ki a bankautomatából. Mire az eladónak volt képe a nálánál idősebb édesanyámnak ezt visszaválaszolni: Miért, tizenkilenc-ezret nem tud kiadni a gép? Itt már elszakadt a cérna anyukámnál is, visszaszólt, hogy ha ő húsz-ezret akar kivenni, akkor annyit fog, pláne most, mikor kétszer lehet ingyen felvenni automatából pénzt, nem fog apró címletet kivenni. Végül az eladó kelletlenül, fintorogva, de elfogadta a pénzt.
Sajnos az esetnél nem voltam ott. Kérdem én, milyen hozzáállás ez egy fizető vásárlóhoz? Mi az, hogy nekik nem kell a pénz, ha nagy címlet? Hogy beszélhet így egy férfi egy nővel? Természetesen kártyával nem lehet náluk fizetni, mikor anyukám megkérdezte, miért nem lehet akkor kártyával fizetni, ezt vágta vissza az eladó: Nálunk nem is lesz sose!
Szégyenletes, hogy így bánnak a vásárlóval, visszaélve a monopolhelyzetükkel. Ilyenkor mi a megoldás? Utazzunk be a városba, vagy ne vegyünk többet Cserpes terméket?
Örülnék, ha megjelenítenétek a levelem, hátha valakinek van valami jó ötlete, vagy legalább más is lássa, micsoda modor van Cserpesék kispesti üzleténél...
Az utolsó 100 komment: