T. lekéste a tárgyfelvételt a Zsigmond Király Főiskolán, ami Tiborcot lepipáló panaszáradatot váltott ki belőle. T. hiányolja, hogy nem kapott értesítést, és az iskoláját egyáltalán nem tartja hallgatóbarátnak. T. méltányosnak tartaná, ha a tárgyfelvételről lekésőknek lenne egy pótnapjuk, de ilyen nincsen. Olvasónk annyira felháborodott, hogy azt mondja, már túl van a jó nőkön. Ezt döbbenettel hallgattuk. Sztori alant:
Nem kellett sokat gondolkodnom,hogy írjak-e pár keresett és keresetlen szót szeretett főiskolámról ,de megadtam az esélyét annak,hogy ügyemben pozitív változás következzen be. Mivel ez nyílvánvalóan nem teljesült, elérkezettnek láttam az időt arra,hogy megosszam veletek a történetet.
A Zsigmond Király Főiskola (Zsékáef, de inkább csak Trékáef...)levelező tagozatos hallgatója vagyok, kommunikáció-médiatudomány szakon. Másodévesként (és túl a tinédzserkoron) túl vagyok már a "hú de jó nők járnak ide" és a " menjünk el a sulibulikra" kezdetű gondolatokon, így igyekszem úgy értékelni a főiskola rendszerét, ahogyan az tanulmányaim és jüvőm szempontjából elsődleges.
Az első év zökkenőmentesen zajlott, tapasztaltam pozitiv dolgokat, bár igaz,hogy fontos elintézni valóm nem volt még az intézmény bürokratikus rendszerében. Az idei év második féléve előtt azonban megmutattta hallgatóbarát oldalát is szeretett iskolám. Az első féléves vizsgákat követően igyekeztem a munkámra összpontosítani, mivel a vizsgarendszernek hála több pénteki napon is szabadnapot kellett kivennem, amit később igyekeztem élmunkáshoz hasonlóan utólag ledolgozni. A munkám egyébként igencsak mobil, és Pécs-Budapest között számos alkalommal kell azt a 200km-t magam mögött hagyni. Erről természetesen nem tehet a főiskola. Viszont arról igen, hogy a második féléves tárgyfelvételről egy árva levél nem sok, annyi sem érkezett a postaládámba. Hogy miképpen lehet ez? én magam sem értem. Vegyük sorra az eseményeket, amelyek ezalatt az egy hónap alatt felszínre kerültek, míg az utólagos tárgyfelvételi kérelmemet elbírálták.
Az iskola számítógépes rendszere, amely az Egységesített Tanulmányi Rendszer elnevezéséből adódóan, teljesen ötletesen és logikusan, ETR-néven fut, kizárólag akkor enged be a privát adatokhoz, ha az utolsó forint is fizetve van a hátralékokat és vizsgadíjakat illetően. mivel az ember egy főiskolán azért tanul, hogy végigmenjen, eleve már nem értem, hogy miért nem lehet azt a tandíjjal együtt rendezni, és majd akkor, ha az nem történt meg,letiltani a rendszerből. De ez egy régóta így működő dolog. Nézzük tovább. Nem kaptam értesítést emailen keresztül, hogy a tárgyfelvétel időtartama ettől a naptól eddig a napig tart. Mivel levelező tagozaton űzöm az ipart, nyílvánvaló, hogy minden napon csak azt keresem, hogy vajon drága, hallgatóbarát főiskolám mikor nem küld nekem levelet azokról a dolgokról, amikről általuk tudnom kéne. Aztán pedig ott van az a tény, hogy általában, hallgatóbarátabb főiskolákon van opció arra az esetre, ha néhányan lemaradnának ezekről a fontos eseményekről. Kitűznek egy napot, amikor minden ilyen jellegű pótlást el lehet végezni, és ismételten megnyitják a rendszer kapuit a renitenseknek, mint amilyen ebben az esetben én is vagyok. De ezek más, hallgatóbarátabb rendszer elvén működnek.
Telefon telefont követett, és természetesen tiszteletemet tettem az iskola tanulmányi osztályán épp úgy,mint a rektori hivatalban. Megtudtam, hogy nagyon sok megkeresés volt ezzel kapcsolatban, tehát vannak sorstársaim is, akik hasonló cipőben járnak. Kérvényt kellett írni, megírtam, elutasították. Fellebbezést kértek, küldtem, elutasították. Időpontot kértem a rektorhelyettes úrhoz, amit szintén elutasítottak, mondván : "rektor úrtól nem várhatjuk el,hogy 2 hetes külföldi látogatása után leterheljük"... bár az idegzsábától,amit akkor kaptam, már nem emlékszem pontosan,hogy akkor ment el, vagy utazott haza, de az biztos, hogy a palástjában folytottam volna meg ott helyben, ha nem telefonon keresztül keresem fel.
Állítólag az iskola mindenkit elutasított aki kérelemmel fordult hozzájuk, pedig fontos és nyomós érvek is szóltak bizonyos hallgatók mellett. De arra való hivatkozásul, hogy sokan visszaéltek a hallgatóbarát rendszerrel és nem teljesítették a határidőket, húztak egy markáns vonalat és azt mondták: ne tovább. Jut eszembe, még azt is elárulták, hogy ilyen esetekben az elsősök és harmadévesek általában pozitiv elbírálást kapnak. Nyílván előbbiek azért,mert még nincsenek tisztában a dolgokkal, utóbbiak pedig azért, mert az ő diplomájukra már ne vetüljön árnyék az iskola végének közeledtével... és itt hívnám fel akkor a jogvédők figyelmét erre a diszkriminativ hozzáállásra, amely szerint egy másodéves nem élvezi ugyanazokat a jogokat, mint előbb nevezett társaik...
Egy kedves ismerősöm, akit szintén hasonló esetek miatt tettek partvonalon túlra ugyanezen a főiskolán találkozhatott a "góréval " személyesen, megadatott neki. Azt az információt kapta, hogy kezdjen el már most a szakdolgozatra készülni, és szeptembertől természetesen (külön díj ellenében vélhetően) minden tárgyat felvehet, amit a mostani félévben nem sikerült. Habár ahogy neki is, és nekem is aktív a félévem, merthogy egy korábban felvett szabadon választott tárgy miatt el lett küldte aktív hallgatóként a nevünk a minisztériumba (így ez az egész az iskola belső ügye és csak két egérkattintás lenne), mégis úgy tűnik szemptembertől 25 tárgyból kell vizsgát tenni, mellette pedig dolgozni és nyílván fizetni-fizetni-fizetni.
Érdekes, ahogyan a főiskola a hallgatóbarát mivoltját megmutatta, de valahogyan most nem tudok nevetni. Van egy majdnem passziv félévem, a tárgyat 25000Ft ellenében fel kell vennem, következő tanévtől pedig 2x178000 Ftot kicsengetve + a külön díjakat kiperkálva ismét elkezdhetem a tanulmányaimat. Pofonegyszerű. Azt már meg sem említem,hogy a kezdeti 160000Ftos tandíjat úgy emelte az iskola 1780000-re,hogy erről sem küldött se egy levelet, se egy sms-t...lehet,hogy már akkor gyanakodni kellett volna?! ZSKF - A HALLGATÓBARÁT FŐISKOLA. Hajrá.
T
Az utolsó 100 komment: