Ma is tanulunk valamit. Aki ráér, végignézheti bankja szerződési feltételeit, hogy náluk is létezik-e ilyen, mint amit Sz.T. talált a CIB-nél. Ott ugyanis a bank bármelyik számlájáról leemelheti a nemrég bevezetett számlavezetési díjat, még a lekötött összegekből is. Ami miatt bukja a kamatokat.
Két számlát nyitottam már vagy egy évtizede a CIB Banknál, egy forint számlát és egy deviza számlát. A forint számlára minden hónapban jön a családi támogatás és kapom a havi kamatokat, egyébként pedig le van kötve egy "Malacperselynek" nevezett konstrukcióban, aminek az a lényege, hogy akkor kapok rá az adott hónapban kamatot, ha nem nyúlok hozzá. A deviza számlán is szépen le volt kötve a pénzem, mintegy 800 000 Ft-nyi valuta, ami minimálisan kamatozott is és a kamatokat is leköttettem.
A CIB pár hónapja számlavezetési díjat vezetett be a devizaszámlára, nem nagy összeget, mintegy havi 300 Ft-ot. Igenám, de ezt a havi 300 forintot nem a deviza számláról vette le, hanem az elvileg ettől független forint számláról és arról is igen érdekes módon. A forint számlára rátette a bevételeket, a havi több tízezer forintot, ezt lekötötte, majd a 300 forint miatt mindent, így a tőkét és a havi lekötött pénzeket is feltörte, így a havi 300 forintos díjból havi 14 000 forintos kamatveszteségem lett.
Bementem a CIB Bankhoz, ahol az ügyintéző elmagyarázta, hogy a bank "gereblyézett", bankon belül ezt használják erre a műveletre. A CIB Bank Lakossági üzletág Szerződési feltételeinek 2.7. pontja kimondja, hogy a Bank az ügyfél BÁRMELY számlájáról leemelheti az adott számla terheléseit, "A" számla terhelését így ha akarja, akár "A" számláról, akár "B", akár "C" stb. számláról elégítheti ki, függetlenül attól, hogy "A" számlán van a terhelésre fedezet! Ahogy neki tetszik!
Ügyes, nem?
Én nem gereblyézésnek, hanem lopásnak nevezném!
Sz.T.
Az utolsó 100 komment: