Temészetesen minden vevőt és ügyfelet, mindenhol megilletne a normális és szakszerű kiszolgálás, az viszont űber dühítő, ha egy viszonylag drágább termék forgalmazója tojik a fejünkre. iStyle, szedd már össze magad!
Üdv!
Közel két éve történt, hogy vettem egy akkor nagyon jónak számító MacBook Pro Retinát az iStyleban, hangtechnikusként főleg munkára használtam. Nagy öröm, 669000 forinttal könnyebb pénztárca. Egyszer engedhettem meg magamnak, hát megvettem.
Kb. fél év telhetett el, amikor a tápegység teljesen tökrement és a monitor beégett. Ami elvileg nem fordulhat elő a modellen. Nem nagyon problémáztam rajta, visszavittem, két nap alatt megcsináltak, még ha küzdeni is kellett érte. Már akkor sem tetszett a hozzáállásuk, hosszú percekig el akartak küldeni, 5 percet sem akartak rászánni, hogy egyáltalan ellenőrizzék, hogy van-e vele probléma... Aztan persze kiderült, hogy tényleg van.
Eltelt azóta újabb egy év, meghalt a masinában a videókártya. Felhívtam őket, egyrészt a tökéletes hozzánemértést, másrészt a lerázást, amit kaptam, nem kívánom senkinek. Szeretem az almás gépeket, sokkal jobb velük dolgozni, de az iStyle üzleteit senkinek nem javaslom. Egyszerűen nincs meg bennük az a mentalitás, ami ilyen árú készülékek értékesítéséhez kell. Ha az ember ilyen áron vásárol készüléket, akkor valamilyen szinten elvárja, hogy ki is szolgálják. Ha pár percet foglalkozni kell a géppel, akkor ne a vevőnek legyen kellemetlen, ne én érezzem már szarul magam, hogy a tönkrement készüléket a hivatalos márkaszervizben akarom megjavíttatni. 669000 forintért szolgáltatást is kéne adni, nem csak egy gépet.
Kontraszt: London Apple Store, közel 1 órát foglalkoztak a géppel, rászánták az időt, és a végén egy korrekt ajanlatot adtak. Folyamatosan azt éreztem, hogy mint potenciális vevő, fontos vagyok... Persze ez egy másik Európa.
Gergő
UPDATE jan.29. 22:06
Megjelenés után nem sokkal kommentben reagált az iStyle. A korrektség jegyében kiemeljük ide.
Kedves Gergő,
sajnálom ha rossz tapasztalatod volt velünk, de ez a poszt ebben a formában tisztán rágalmazás. Még az sem derül ki belőle, hogy hova vitted be a terméket a 6 üzlet közül (csak a Homár önkényesen kirakta a Duna Plaza-ban található üzlet képét). Vissza tudunk keresni hangfelvételt, meg tudjuk nézni a jegyzőkönyveket, tudunk segíteni hiszen akár a facebookon akár e-mailen megírhatod a valós történetet.
A gyártó a saját boltjában más szolgáltatásra képes, mint egy szervizpartner aki lehívja az alkatrészt egy központi raktárból, de azt gondolom hogy 2 napos javítási idővel önmagában nincs mit szégyenkeznünk. Ha másban hibáztunk kérlek írd meg nekünk, hogy tanuljunk belőle, ebből a posztból sajnos nem tudunk semmilyen következtetést levonni, csak hogy a homár olvasók szerint még mindig drágák az Apple termékek.
Egyébként pedig tisztán le van írva a garanciális http://szerviz.istyle.hu/apple-garancialis-ugyintezes/és a garancián túli ügyintézés is http://szerviz.istyle.hu/apple-nem-garancialis/ a honlapunkon. Mindkét folyamat az Apple előírások szerint lett kialakítva. Te lehet, hogy ezt sérelmezted:
"Mac garancián túli javítások
A hibás Mac számítógépeket bevizsgáljuk és a javításra ajánlatot adunk. Számítógépek javítására a készülék bevizsgálása nélkül nem áll módunkban közelítő ajánlatot sem adni.
Hogyan történik a garancián túli javítás?
A hibás készülék bevizsgálása után pontos ajánlatot adunk a javításra. Árajánlatot minőség biztosítási okokból kizárólag írásban adunk. Amennyiben az ajánlatot elfogadja és a vételárat kiegyenlíti azután rendeljük meg ill. szereljük be az alkatrészeket. Ha nem kéri a javítást, abban az esetben bevizsgálási munkadíjat számolunk fel."
UPDATE 2.
Olvasónk küldött kiegészítést az iStyle válasza után.
Én a honlapon csak az árakat görgettem végig, nem keresgéltem, abban igazuk van, hogy fel van tüntetve az oldalon a részleteknél, hogy nem tudnak felvilágosítást adni árakról. Ez valóban az én hibám, a többit fenntartom.
Nem tudtam bemenni a boltba, mert Londonban vagyok. Azért hívtam fel, mert opcionálisan utazom haza februárban. Ráadásul a számítógép be volt vizsgálva egy londoni hivatalos apple szaküzletben, egész pontosan egy Apple Store-ban, konkrétan megmondták mi a probléma, konkrétan megmondtam az ügyfélszolgálatukon, konkrétan nem érdekelte őket. Ha azt mondom, hogy (fene tudja apple nyelven hogy van ez) logic boardot kell cserélni ebben és ebben a modellben, akkor arra tudni kéne valamit mondani.
Nem várom hogy teljeskörű felvilágosítást adjon valaki mindenről, de kontrasztnak a két perccel később az iDokival lefojtatott beszélgetést is fel tudom hozni. Akik nem hivatalos márkaszervízként olyan szinten segítőkészek voltak, hogy mostmár nagyon nincs kedvem a hivatalos szervízbe bemenni.
Én kérek elnézést, hogy 2000 kilóméterről nem fogadom el azt a választ, hogy hozzam be megnézik.
A szavatossági időről nem is hallott az ügyintézőjük, nem tudott felvilágosítást adni arról, hogy szzavatossági időn belüli javítás hogyan történik, mik a követelmények. Az hogy nem is tudott róla azt jelenti, hogy egyértelműen nem alkalmazzák az EU-s irányelvet. Persze ez már egy harmadik kérdés.
Szintén európai kontraszt. Ha itt írok egy ilyen levelet, akkor általában az üzletvezető megkeres, hogy ugyan mi a gond, miért vagyok elégedetlen, hogyan tudnának segíteni. Én is mint üzletvezető, ilyen módon járok el. Bármennyire hülye a vevő, bármennyire türelmetlen, bármennyire morcos. Nem közlöm vele hogy rágalmaz, még ha nyilvános posztban teszi is ezt meg. Megoldom a problémáját, mert tudom, hogyha megoldom a problémáját, akkor legközelebb is bejön. Azután hogy közölték hogy rágalmazás... Ez nem rágalmzás, ez felhasználói, vásárlói élmény. Ha ez rágalmazás, akkor egészségükre... De ez a válasz jobban kiakasztott mint az ügyfélszolgálatuk.
Az utolsó 100 komment: