A műbőr a pénztárcánk, a valódi bőr meg a lábunk barátja, de az ember azzal barátkozik, akivel tud. A kérdés az, hogy elég-e egy fröccsöntött cipőre ráírni, hogy műbőr, és máris csak a disznóetetés 5 percét vagy a pocsolyában ugrálás pillanatait kell tudni kibírni benne. Vagy elvárható alapszintű komfortérzet ezektől is, pláne, ha nem dagonyázó -, hanem velúrcsizmának álcázzák magukat? Megpróbáljuk megtudni a hatóságtól, a sztori folytatását meg várjuk olvasónktól.
Kedves Homár,
A mai napon elképesztő szivatással találtam magam szemben a CCC cipőbotban. Leírom, hogy más is tanujon az esetből és ha teheti, messze kerülje el ezt a - véleményem szerint - cipőboltnak álcázott kínai butikot. Nem ismerem őket, eddig csak néhányszor jártam itt.
Nem egy " sok éves tervvel" indítottam a vásárlást, hanem egy ún. "fast fashion" csizmát szerettem volna, ami jól kiegészíti a már meglévő készletemet és a változatosság kedvéért - a jelenleg futó akciójukat kihasználva - legyen egy x-edik csizmám is. Tudtam, hogy nem bőrt akarok, nem igénytelenségből, hanem azért, mert vegetáriánusként nehezen fogadom el. Ha tehetem, kerülöm a bőr készítményeket (bár van bőr csizmám is, ugyanis még nem találtam olyan szintetikus lábbelit, ami a téli időjárásban jó szolgálatot tenne) másrészt, mert ezt tényleg nem mindennapi használatra szántam.
A kiválasztott darab velúr hatású, magas szárú szintetikus és - az első viselésig- szimpatikus. Tetszett a kidolgozása, ahogy állt a lábamon és az, hogy 50% kedvezmény volt rá (5000 ft.)!
Hazahoztam két nappal ezelőtt (2015.02.05.-én) és tegnap este fel is vettem, amikor elhoztam a gyereket a nagyszülőktől. Már az autóban olyan érzésem volt, mintha egy hőerőmű teljes teljesítménye tolná a lábamra a meleget. Mi a fene? Eddig a kis dízelem nem fűtött így lábra indulás után 3 perccel, 2 fokos hidegben. Érdekes...
Autóból ki, gyerekért be a házba, majd vissza haza. Az egész nem több, mint fél óra és 30 méter megtétele saját lábbal (ez mind lényeges, mert később jelentősége lesz!).Otthon lefejtettem a lábamról a csizmát. Ezt a megkönnyebbülést! Ősszel és tavasszal sokszor járok gumicsizmában, de még azt se vettem le ilyen megkönnyebbüléssel magaról!
Ebben a CCC-s csizmában szó szerint befülledt a lábam fél óra (!!!) viselet után! Pamut zoknival, farmerral hordva. Elképesztő.Ma (2015.02.07-én), azaz két nappal a vásárlás után, visszavittem a csizmát. Jóhiszeműen, hiszen ez viselére alkalmatlan. Eszembe nem jutott, hogy ne vegyék vissza akár pénzvisszafizetéssel, akár levásárlási lehetőséggel.
Volt már olyan cipőm, amit cseréltettem, igaz nem itt, és mindig mindenhol szó nélkül, udvariasan megoldották a problémát.Ezzel szemben a CCC üveges tekintetű, lekezelő és barátságtalan eladói nem hogy megoldották volna a problémát, még a fejemhez is vágták, hogy mégis mit vártam egy műbőr csizmától? Ekkor még türelmesen elmondtam, hogy van másik műbőr csizmám (nem is egy), de egyikben sem fullad meg a lábam fél (!!!) óra használat alatt!
Na jó, hát ő ezt akkor sem tudja kicserélni se semmit nem tud kezdeni vele, mert már használtam, ez látszik is rajta.Na ekkor pattant el az agyamban az ideg. Miért, a VITRINben kellett volna tartanom? Mégis hogy derüljön ki, hogy nem alkalmas használatra, ha nem akkor, amikor éppen használom? Nem az El Caminora mentem vele, hanem fél órát, melynek nagy részében autóban ültem. De ő ezt így már nem tudja eladni senkinek.
ELADNI???? EZT? Ez nem embernek való! Ez egy nagyon rossz kivitelezés, ezt jobb helyeken visszaveszik a polcokról és a fogyasztóvédelem meg is bünteti őket emberkínzásért.
Értse meg, ez a csizma egy csepp levegőt nem juttat a lábnak. Olyan, mintha két zacskót kötnék a lábamra úgy, hogy hermetikusan elzárom az oxigéntől.
Borzalmas! És még nem is kiabáltam, de már rám szóltak, hogy vegyek vissza. Hát kösz'!Pluszban közölték, hogy eddig még senki nem hozta vissza ezt a csizmát ilyen indokkal. Na ne röhögtess! Dolgoztam én is ügyfelekkel, mi is hazudtunk hasonlókat, csak én az üveges tekintetű eladóval szemben ilyenkor jól elszégyelltem magam és próbáltam a lehető legemberibb hozzáállást tanusítani (üveges tekintettel ellentétben).
A dolog vége az lett, hogy be fogják vizsgáltatni, de ehhez is megkaptam a kiegészítő információt: mivel nem hibás, és hordtam is, biztosan nem nekem adnak igazat.
Magyarország, CCC (Duna pláza), 2015.
Great. Várjuk az eredményt. Ha nem nekem adnak igazat, tovább megyek. 6 hónapon belül az eladónak kötelessége állni a bevizsgálás költségét, és mivel az eladó tett olyan megjegyzést, hogy úgyse lesz igazam, kérni fogok egy független szakértőt, vagy magát a fogyasztóvédelmet. Nagyon friss a sztori, alig két órás, még nem volt időm elmerülni a jogszabályokban.
Nem az 5000 forintért, hanem az eljárásért, a bánásmódért és azért, mert hülyének néznek és azt akarják, hogy sz@rt viseljek. Ohh... és azt még kiemelném, hogy ezt az emberkínzó darabot eredeti áron 10 ezer forintért adták volna...
Köszönöm, ha közzéteszitek!
Alma
UPDATE febr. 11. 16:11
Na lássuk, mit mond a hivatal a lábrohasztós műbőr cipőkről.
A műbőr lábbelikre vonatkozóan az MSZ 3367 Lábbelik szabvány kizárólag műszaki követelményeket fogalmaz meg, a higiéniás előírásokra nem tartalmaz előírást.
A használat szempontjából lényeges kiviteli követelmények egyike, hogy a lábbeli anyagösszetétele (konstrukciós kialakítása) olyan legyen, hogy – különösen a rendszeres, hosszabb időtartamú hordásra szánt lábbelik esetében – viselőjének megfelelő hordáskomfortot nyújtson, szükség esetén (például téli lábbelik) védje a lábat a hideg és a nedvesség hatásától.
A műbőrből előállított lábbelik olcsók, ugyanakkor higiéniai tulajdonságaik nem érik el a természetes bőrből készült termékekét. Előnye továbbá a könnyű megmunkálhatóság és a jó formatartóság is. A műbőrből készült lábbelik hátránya, hogy nem légátersztőek, hidegben merevek, ezért felületük megtörik, valamint sérülésre érzékenyek.
A műbőr felsőrészű lábbelikben a viselés során a láb kipárolgása lecsapódhat, ami a beázás érzetét keltheti. A viselő egyéni érzékenysége határozza meg, hogy a műbőr felsőrészű téli lábbeliben, – amelyet feltehetően műszőrme béléssel is elláttak – milyen mértékben izzad a láb. Az ilyen típusú fogyasztói kifogásokat rejtett gyártási és anyaghiba nem indokolja, hiszen vásárláskor az anyagösszetételt jelölik a terméken. Mindezek ismeretében a fogyasztók eldönthetik, hogy milyen anyagösszetételű terméket részesítenek előnyben a vásárlás során.
Az utolsó 100 komment: