Jól nézhetett ki a kék velúrcipő a vajszínű gatyával, kár, hogy csak egy estére volt hitelesítve az összeállítás. Szerencsére Péter nem hagyta annyiban a dolgot. Tessék példát venni róla.
Tisztelt Szerkesztőség!
2015. őszén vettem egy kék, velúr cipőt a Deichmannba 12 000 Ft-ért. Ezek előtt vettem egy vaj színű, pamut nadrágot is. A két új ruhadarabot együtt vettem fel, száraz helyen. Rajtam is volt egy estén keresztül, azonban mikor vettem le, azt látom, hogy a nadrág lába szára ugyanazzal a kék színnel szennyezett, mint ami a cipőnek a gyári színe. A mosás természetesen nem hozta ki belőle.
Visszavittem a cipőt a Deichmannba, bemutattam a nadrágot az eladónak, illetve kértem, hogy valamilyen formában térítsék meg a cipőjük által okozott kárt az új nadrágomba, mert az is, meg a cipő is egy alkalommal volt rajtam, és az oké, hogy a cipőt visszavittem, de buktam a nadrágot is, mivel az már nem hordható a kékes szennyeződéssel. Persze a boltba leráztak, és mondták, hogy írjak a vásárlók könyvébe.
Ott ugyanezt leírtam, majd a napokban jött a levél, hogy el van utasítva a kérelmem, mivel az elváltozás oka nem egyértelmű. Erre tegnap írtam nekik, hogy szívesen megküldöm, egy általuk kiválasztott, független vegyészszakértőnek a nadrágom, illetve küldjék meg ők is a visszavett cipőt. És a költséget majd állja a vesztes fél, mivel ott pontosan meg tudják mondani, hogy min-milyen szennyeződés van.
Végül a "fenyegetéseim" hatására felülbírálták a korábbi döntésüket, és megkértek, hogy a nadrág számlájával fáradjak be a boltba és megtérítik a károm. Ez így is történt, kifizették. Végül is rendezték a károm, de elsőre le akartak rázni, a tanulság az, hogy nem szabad hagyni magát az embernek.
Üdvözlettel:
Péter
Az utolsó 100 komment: