Gyakorlatilag minden héten átadnak valahol egy kormányablakot, és a sikerkommunikáció alapján, ha valami, akkor ez az közigazgatási integrált ügyfélszolgálati rendszer végre igazán pöpecül működik az országban. Kár, hogy a hétköznapi tapasztalatok mást mutatnak. (A levél címzettjei közül Lázár Jánost nyilván nem kell bemutatnunk, Dr. Baltay Tímea a kormányablakokért felelős helyettes államtitkár, Antalicz Attiláné pedig a II. Kerületi Kormányablak osztályvezetője.)
Tisztelt Lázár János, Dr. Baltay Tímea és Antalicz Attiláné!
A mai napon nem volt lehetőségem elvégezni a 1992. évi LXVI. törvény 26§ által előírtakat az alábbiak miatt,
- Budapest legnépesebb kerületében (XI) a lakcímváltozás bejelentése nem lehetséges interneten keresztül.
- Ha másik kerülethez tartozó kormányablaknál próbálkozom, akkor rendszer ezt elutasítja, tekintettel arra, hogy a XI. kerületbe szeretnék bejelentkezni.
- II. kerületi kormányablakba (mai nyitva tartás: 8:00-18:00) személyesen elfáradva a mellékelt felirat várt, és felhívták a figyelmemet, hogy interneten is foglalhatok időpontot.
- A recepciós hölgy ugyanakkor arra is felhívta a figyelmemet, hogy márciusban már nincs időpont és áprilisra meg nem lehet foglalni. (Szándékosan nem írok nevet, de a hölgy nyilvánvalóan nem alkalmas a feladatára, láthatóan rosszul viseli a stresszhelyzetet.)
A túlterheltség oka, hogy több kormányablakot felújítanak.
Az alábbi kérdésekre szeretnék, hivatalos írásos választ kapni:
- Kérem szíves tájékoztatásukat, hogy milyen további lehetőségeim vannak annak érdekében, hogy sikerüljön a lakcímváltozásomat bejelenteni anélkül, hogy egy egész munkanapot (gyk: ez az időszak, amikor a maguk fizetését megtermelik az állampolgárok) ott kelljen töltenem.
- Milyen intézkedéseket terveznek annak érdekében, hogy a túlterheltséget megszüntessék?
- Normál, bevett és elfogadott eljárásnak tekinthető-e a kormányablak által alkalmazott megoldás (vö: ügyintézés korlátozása)?
- Mire költötték el az EU által adott 5,962 Milliárd Ft-ot, a kormányablakban kitett tábla szerint "A járási hivatalok integrálása a kormányhivatalok ügyfélszolgálati rendszerébe"?
- Milyen ügyfél elégedettségi mutatóval dolgoznak a budapesti kormányhivatalok?
- Milyen bontásban mérki az egyes ügytípusokhoz kapcsolódó várakozási időket és ezek hogyan alakulnak?
- A kormányhivatal által választott megoldás hatását (vö: sorszámot nem lehet húzni) a mért várakozási idők értékelése során figyelembe veszik-e valamilyen módon? Ha nem, miért nem?
- Milyen következményekkel számolhatok a törvény be nem tartásából fakadóan?
- Ezeket a következményeket átvállalja-e a Kormányhivatal illetve a Miniszterelnökség?
- Amennyiben a lakcímváltozás elmaradása miatt egy hivatalos irat nem jut el hozzám és abból fizetési kötelezettségem származik, akkor kihez fordulhatok kártérítési kérelmemmel?
Kérem, hogy választ emailben és hivatalos válaszban az értesítési címemre küldjék el.
Üdvözlettel,
Budapest, 2016/02/16
K. Dániel
- UPDATE febr. 24. 10:15
Kedves Homár!
Itt az eredeti poszt-toló. Arra számítottam, hogy kissé hamarabb megjelenik a levelem, így már kissé el is felejtettem az ügyet. Ebben mondjunk sokat segített az, hogy kb. 1 órával a levelem elküldése után a II. kerületi kormányhivatal vezetője személyesen felhívott és felajánlotta a segítségét. Felhívta a figyelmemet, hogy pont a lakcímbejelentést nem tudom megtenni csak a területileg illetékes okmányirodánál. (Ami mondjuk személyesen még érthető is, de az internetes ügyintézésnél már kicsit nehezen értelmezem a területileg illetékes szervet.) Ellenben nagyon udvariasan megkérdezte, hogy megadhatja-e a számom a XI. kerületi kormányhivatal vezetőjének, hogy ő időpontot egyeztessen velem. Szó, ami szó másnap reggel sikerült elintéznem a lakcímbejelentést az egész családnak.
Természetesen nagyon örültem annak, hogy sikerült megoldani a problémámat, de ugyanakkor rendkívül ijesztő, hogy egy teljesen hétköznapi problémát két hivatalvezető segítségével lehet megoldani. Én a magam részéről 27 évvel a rendszerváltás után már szerettem volna eljutni oda, hogy felháborodott levelek írása nélkül is el tudja látni az állam a feladatát, és a lehető legkevesebbet veszek észre a működéséből.
Azért szeretném jelezni, hogy talán nincs veszve minden Magyarországon, mert mindig találni olyan szellemi kockásingeseket, akik továbbrugdossák az állam haldokló szekerét.
Végezetül megköszönöm az összes közreműködő állami alkalmazottnak, hogy végezte a munkáját. Szeretném még egyszer jelezni a vezetőiknek (államtitkár helyettes és afelett), hogy nagyon nem jó irányba haladunk.
üdv,
K. Dániel
Az utolsó 100 komment: