Oké, a szabály, az szabály, mondhatnánk, de még csak ez sem igaz. A BKK üzletszabályzatában ugyanis egy helyen szerepel a roller, és ott bizony ezt mondják róla: "roller /.../ kézipoggyászként díjtalanul szállítható valamennyi járművön, amennyiben az utasok ruházatát, a jármű berendezéseit nem rongálja meg, illetve nem szennyezi be. "
Kedves Homár,
talán az olvasóknak és a BKK-nak is tanulságos az alább eset, ami még mindig hihetetlen, hogy velünk tegnap megesett :(.
Budapesten a Margitszigeten a 26-os buszon a Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszoda előtti megállóban felszállást és jegyérvényesítést követően leszállított minket vezető, mert nem tudtam összecsukni a lányom gyerek méretű rollerét. A buszon alig ültek, 2 másik kisgyerekkel és a szüleikkel - köztük egy 7 hónapos kismamával - voltunk. A babakocsi, rajta a kismotor és a pótkerekes bicikli nem jelentett gondot sem a sofőr, sem a BKV számára.
Már a középső ajtót is nehezen volt hajlandó kinyitni a sofőr a felszállás megkezdéséhez, noha elől ennyi gyerekkel és "segédjárművel" nem tudtunk
volna felszállni. Ezt követően leültettük a gyerekeket, biztonságos helyre tettük a járműveket és egymás után elindultunk a vezető felé jegyet bemutatni/lyukasztani. Ekkor jelezte a sofőr, hogy amíg nem csukom össze a lányom rollerét, addig nem indul el a busz, mert a BKK szabályzata értelmében rollert "csak poggyászként, összecsukva engedélyezett szállítani". Jeleztem, hogy rollert nem tudom összecsukni, mire elindult hátra, hogy majd ő összecsukja. Felhívtam a figyelmét, hogy ne nyúljon a magán tulajdonomhoz, mire azt válaszolta, hogy ez esetben nem indul el a jármű. Érvényes jeggyel a kezemben, egy riadt, síró 5 éves gyerekkel mellettem feltettem a kérdést, hogy mi a teendő, leszálljak. A válasz a sofőr részéről igen volt, így elhagytuk a járművet. Hozzáteszem a busz nem volt tömve és a rollere a középső ajtóval szemben nem volt útban senkinek, a sofőrön kívül.
Magyarország, így szeretlek?!
Üdvözlettel:
Viki
Az utolsó 100 komment: