Tékozló Homár

A biztosítók üzletkötőit semmilyen felelősség nem terheli?

2019.03.22. 11:59 | Homár Hilda | 74 komment

biztositas.jpg

Biztosítós sztorijaink általában a káreseményeket követően íródnak, amikor a csalódott ügyfelek konstatálják, hogy nem vagy nem olyan mértékben kártalanítja őket a biztosítójuk, mint amire számítottak. Zs.-ék el sem jutottak idáig, mert már akkor felhúzták magukat, amikor kiderült, hogy a negyedéves kötelező biztosítási díja 11 ezer forint helyett végül 32 ezer forintra jött ki. Hogy  miért? Mert az üzletkötő elfelejtette rákérdezni egy elég fontos részletre az ajánlat készítése előtt. Őket semmilyen felelősség nem terheli? - teszi fel olvasónk a kérdést.

Hogyan nyerhette volna el az Aegon az összes biztosításunkat és hogyan vesztette el mindet 1 nap alatt?

Kezdem azzal, hogy van két autónk és két ingatlanunk, ezek közül az egyik autónk kötelezője és cascoja, valamint a lakásbiztosításunk az Aegonnál van. Mindig hittem abban, hogy ha egy helyre viszem az összes biztosításom, akkor valamiféle kiemelt ügyfélként megkapok kedvezményeket és nekem is egyszerűsödik az életem, ha minden biztosításomat egy helyen intézem.

Hát mekkorát tévedtem.

Szóval amikor két hete megvettük a második autónkat, arra gondoltam, hogy bizony én ezt is az Aegonhoz viszem, ráadásul megtudtam, hogy ha a másik lakásunk biztosítását is oda viszem, akkor a kötelezőt féláron megkapjuk. Ez jobban hangzott mint tökéletes…

Olvasson tovább!

Az UPC titkolja, hol van épp hálózati hiba, a kérdés, hogy jogosan-e

2019.03.20. 12:57 | Homár Hilda | 37 komment

upc-logo-1200x800.jpg

Szokatlan kérdés érkezett hozzánk: ovlasónk szerint a UPC nem tájékoztatja megfelelően a hálóztai hibák előforsulásáról. A mi kérdésünk persze az volt a tanácsadók felé, hogy ezt jogosan teszi-e.

Szia Homár!

Gondolom megosztom veletek a UPC-vel eset kálváriámat, talán nem vagyok vele egyedül...

Történt, hogy albérlet váltás miatt megörököltem egy UPC előfizetést, ami a Digi után erős visszalépés volt sebességben, mivel a Digi 80Mb-s előfizetésen 100Mb jött le gyakorlatban, UPC esetén meg általában a garantált 20Mb a 120Mb helyett.

Ezzel még talán együtt tudtam volna élni, ha nem kezdi el pár hét után, hogy megszakad a netkapcsolat és csak a router újraindítása után áll helyre. Még ezt is megszoktam volna, ha nem sűrűsödik, a végén már 15 percenként újra kellett indítani.

Gondoltam itt az ideje jelezni az ügyfélszolgálatnak, ahol a szokásos "nem wifin van? újraindította?" körök után mondták, hogy náluk minden rendben. Hát köszönöm.

No estére teljesen behalt, már semmi sem segített. Hívom ügyfélszolgálatot 3x, senki sem vettet fel 20 percen belül, lefeküdtem, gondoltam reggelre megjavul. Reggel 9kor semmi változás, ügyfélszolgálat továbbra sem érhető el. Kínomban mobilneten kikerestem az FB oldalukat, hogy hátha van valami hír: nálam halt csak le, vagy másnál is.

Ott persze rögtön válaszoltak, hogy tudnak róla, de csak az én utcámban. No milyen szerencsés vagyok.... Mondom akkor miért nem veszik fel a telefont? Erre flegmán kioktattak, hogy ők mindent megtesznek, de azért van a FB, hogy ott tudnak személyesen válaszolni.

Érthető: nincs net, telefont nem veszik fel, de írjak nekik FB-n? :)

Közben az FB oldaluk tele van reklamációkkal:
- nem megy a net napok óta, már megint
- napok óta akadozik a net
- hol lehet elérni hol van leállás?
- miért nem lehet telefonon elérni őket stb

2 nap múlva sikerült megjavítaniuk és telefonon is elértem őket. Rákérdeztem, hasonló esetben honnan tájékozódhatok a központi hibákról, hogy ne idegeljek feleslegesen.

Meglepett a válaszuk: ki van adva nekik, hogy nem hozhatják nyilvánosságra nem megy épp a hálózat, hanem csak 1-1 konkrét esetben adhatnak tájékoztatást. Persze ha épp eléred őket...

Rákerestem, hogy ez valami Mo-i specialitás-e? És igen: https://www.upc.ch/en/support/ service-status
Svájcban úgy látszik nem kell ezt eltitkolni, mint Magyarországon. Kint van a nem várt leállás is, pontosan visszakereshetően mikor volt, mettől, meddig.

Nekünk meg meg jó lesz így is, úgy látszik...

Üdv,
Kálmán

 

Kedves olvasó!

A szolgáltató ügyfélszolgálatának tájékoztatása megfelelt a vonatkozó jogszabályi rendelkezésnek, a vállalkozást nem terheli közzétételi kötelezettség a felmerülő üzemzavarokkal kapcsolatban.

Ez nem jelenti azt, hogy a szolgáltatásban bekövetkező meghibásodásnak ne lennének következményei. A vállalkozás általános szerződési feltételei részletesen meghatározzák a szolgáltatás minőségi követelményeit, a hiba elhárításának módját, határidejét és az előfizető jogait a hibás teljesítéssel kapcsolatban.

Hibás teljesítés esetében az általános szerződési feltételek meghatározzák a szolgáltató kártérítési felelősségét és a felelősség alóli mentesülési okokat is. Ezt meghaladóan pedig az előfizető kötbér igényét is a vállalkozással szemben abban az esetben, ha a hiba elhárítása késedelmesen történik.

Ha pedig a szolgáltató a hibát nem tudja kijavítani, akkor az előfizető jogosult a határozott időtartamra kötött szerződést is hátrányos jogkövetkezmények nélkül felmondással megszüntetni az általános szerződési feltételekben meghatározott feltételek bekövetkezése esetében.

Felhasznált jogszabály: 2003. évi C. törvény az elektronikus hírközlésről (itt: http://njt.hu/cgi_bin/njt_doc. cgi?docid=75939.362505)

UPDATE

A posztra a UPC-től az alábbi reakciót kaptuk:

Kedves Homár!

Honlapunkon minden esetben előre tájékoztatjuk ügyfeleinket az aktuális karbantartásokról: https://www.upc.hu/ugyfelszolgalat/tovabbi-tudnivalok/karbantartasok/. Itt részletes információkkal több hétre előre jelezzük, hogy a karbantartás mely területet, kerületet, illetve milyen szolgáltatásokat érint és milyen okból kerül arra sor.

Sajnáljuk, hogy ügyfelünk nem kapott pontos tájékoztatást, de igyekszünk a szolgáltatásokkal kapcsolatos kérdéseket, bejelentéseket mind a telefonos csatornáinkon, mind személyesen a közösségi oldalunkon időben kezelni és megválaszolni.

UPC  

Mit hisz az eMag, hogy a vásárló nem fog futni a 150 000 forintja után?

2019.03.18. 11:56 | Homár Hilda | 102 komment

lenovo_melted_part_8949.jpg

Az eMag sokszor szerepel nálunk garanciális ügyek és panaszkezelési sztrorik kapcsán úgy is, hogy a hozzánk beérkező sztoriknak persze csak a töredéke kerül ki. Egyszerűen rejtély, hogy egy ekkora webshop miért nem fordít nagyobb gondot erre a területre. A vásárlók elsősorban nem a hibák miatt lesznek dühösek egy cégre, hanem azért, ha nem veszik komolyan a problémájukat. És akkor a törvényi szabályozásról még nem is beszéltünk.

Kedves Homár,

2018. szeptemberében vesztemre vásároltam az Emag nevű, méltán népszerűtlen webshopról egy laptopot 174 990 Ft-ért. Kéthavi használat után a gép váratlanul felforrósodott és égett szagot árasztott, az egyik szellőzője jól láthatóan meg is olvadt a hőtől. Azonnal áramtalanítottam és kikapcsoltam, majd megírtam a webshopnak a hibát. Futár jött érte egy előre nem jelzett időpontban, ezt követően közel 2 hónapig nem tudtam a laptop sorsáról semmit, egy, leszámítva a Lenovo szerviz által román nyelven küldött elégedettségi kérdőívet és a szintén román nyelven írt szervizlapot, mely érdemi információt nem tartalmazott.

Olvasson tovább!
süti beállítások módosítása