Az összehasonlításos reklámok ideje lejárt, de saját termékkel azért még lehet, nem? A Philips büszkén hirdeti a világba, hogy a kikapcsolt energiatakarékos izzó mennyivel durvábban kevesebbet fogyaszt, mint egy bekapcsolt. (riszpekt Balázsnak)
A mellékelt kép tanulsága szerint valóban léteznek energiatakarékos izzók. Ha hihetünk a fogyasztásmérõnek, a bal oldali lámpa a jobb oldalinak csupán tízezred részét fogyasztja, a csomagoláson pedig jóval hosszabb élettartamot ígérnek. Jobb, mint az energiatakarékos feketefény-izzó. ;-)
Köszönjük a zsákszámra érkezõ leveleket, a bélyegeket lelkesen áztatják a kis Homárok, ijedt olvasónk kérdésére a válasz az, hogy lehet kütyüt felvinni kézipoggyászban, csak ellenõrzéskor ki kell venni és külön megvizsgálják.
Rögtönzött junkfood-trilógiánk végén egy igazi vikinges megoldást prezentál James. Ha csak egy lépéssel kerültünk közelebb a mókusszorbet-aromához, már megérte:
Cukorka, a jó (halszagú) leheletért. Meglepõdtem. A sok mûanyag mellett már majdnem fel sem tûnt, de szerencsére végigolvastam... Lehet, hogy a hal okozza a diétáskóla+mentos effektust? Azért kíváncsi lennék, hogy melyik összetevõ vizi eredetû.
Nem is tudom, hogy kerülhette el a figyelmünket, csakis a Homár nemrég kezdõdött fogászati tortúrája lehet az oka, hogy nem vettük észre a robbanós cukorral kombinált banános Tibit, de Zoli mázlinkra résen volt. Ezen kívül két ausztriai gigantikusschokobananen-észlelés a hajtás után.
NAK-é a dicsõség, aki az Újpesti Piac jobb kéz felõli fõbejáratán belépve bement a pár méterre esõ kis élelmiszerboltocskába, és megvette azt a három terméket, amit extrém édességnek álcáznak, de valójában a pakisztáni édesipar válaszai a tálib mákültetvényekre. Azóta megváltozott az életünk, mint Semjén Zsoltnak az elsõ jelmezes-ostoros tehenészfiú-parti után.
Van-e utáltabb foglalkozás az adóbehajtóénál? Talán a Centrum Parkoló Kft vagy az Intrum Justitia alkalmazottjának lenni. Nevezett cégek mindent meg is tesznek azért, hogy ne csússzanak le a toplista élérõl. Mai sztorinkból kiderül, hogy a rokonszenves behajtó cég olyan parkolási engedéllyel rendelkezõ mozgássérültnél is próbálkozott pár tízezer forint erejéig, akinek a nevében korábban ügyvéd írta meg, hogy mi az ábra.
Szóval hogy mi van akkor, ha az ember laptopot akar repülõn magával vinni? A gyakorlatban hagyják, hogy felvigye kézipoggyászban? Mennyire veszik komolyan a légitársaságok az elvben drákói biztonsági intézkedéseket? Olvassák el olvasónk kérdését és írják meg röviden, mit tapasztaltak mostanában. Egy hónapnál régebbi élmény nem ér. Eddig sokszor beégtünk az ilyen ígéretekkel, de most talán tényleg nemsokára újra lesz kommentezés, akkor majd nem kell ennyit leveleznünk, de addig tartsák meg a jó szokásukat!
A dór és az ión oszloprendnél is régebbi hipermarketes trükk úgy adni árengedményt, hogy az induló ár direkt fel legyen tupírozva, így az engedmény nagyobbnak nézzen ki. Sokszor egyáltalán nem engednek semmit, csak tupíroznak. Gabriella most azokat figyelmezteti, akik az Újbuda Centerben vennének Videoton tévét. A trükkrõl a vonatkozó leleplezõ könyvben is vastagon esik szó, errõl Hogyan kell lopni a Tescóból? címmel a Homár írt kritikát az Indexen.