Naiv ügyfél sehogyan sem bír otthon lenni a központilag kijelölt kéményellenőrzési időpontokban, mert dolgozik. Kommunikálni viszont nem lehet velük, így Szilvi attól tart, hogy már fel is nyomták a katasztrófavédelemnél, ami a védelmi pótdíjon felül valami extra bírságot is jelent, bár ennek összegét egyelőre nem sikerült megtalálni:
Régen ha egy kéményseprőt megláttam a gombomat fogdostam, most ha volna, akkor a fegyveremet fogdosnám... Majdnem szétpukkadt ma a fejem a méregtől... A kéményseprő bácsi be akart jönni a lakásba és bele akart nézni a lukba... Tette ezt akkor - mármint a megkísérlést a bejutásra - munkaidőben, mikor minden más normális ember is dóógozik, már ha van neki munkahelye. Történt tehát, hogy a tavaly hozott kormányrendelet értelmében én mint lakó köteles vagyok a szakit beengedni, amikor az jön. Ha nem teszem akkor büntetnek. Hát kérem, milyen világ ez??! Én mint alföldi tyúk, szegedi lévén ilyennel még nem találkoztam. Írtam tehát a szolgálatónak egy szép levelet... íme ezt most megosztom veletek is...
"Tisztelt Szolgáltató!
Kollégájuk a mai napon (2013.03.07-én csütörtökön) másodízben keresett meg kéményellenőrzés céljából. Az első értesítést 2013.02.18-án hagyta lakásomnál. Ezen az értesítőn kijelölte a második megkeresés időpontját, CSAK a dátumot, miszerint majd 2013.03.07-én ismét felkeres. Az értesítőn ezen kívül, sem egy pontosabb időpont pl 12.00-15.00 óra között az adott napon, hogy kb mikor várhatom, mikor legyek itthon, sem a kollégájuk telefonszáma nem látható, melyen esetleg el tudtam volna őt érni, a második időpont pontosítása miatt.
Mivel örülök, hogy van munkahelyem, nem engedhetem meg magamnak azt a luxust, hogy a kijelölt napon lábamat lógatva itthon dekkoljak, mert kollégájuk felkeres, megkíséreltem volna azt a verziót, hogy én hívom fel időpont egyeztetése miatt. Találékonyságomból adódóan megkíséreltem egy olyan lehetőséget is, hogy amikor közeledett a második ellenőrzés napja, kitettem az ablakomba jól látható helyre egy kiírást, miszerint megkértem a kollégájukat, ha az ajtóm előtt áll csörgesse meg a kiírt telefonszámot, és én kb 5 perc alatt a lakásnál leszek, hiszen a reklámirodám a szomszéd utcában van és beengedem. Frappáns és kivitelezhető megoldásnak tűnt, de sajnos nem jött be.
Ma este 2013.03.07-én este 7 órakor mikor a munkahelyemről hazaértem újabb szerelmes levél várt.Itt járt,be akart jönni de a lakást ZÁRVA találta.
Azt kell gondolnom, ezen eljárás csak csupán a pénzbeszedésre irányul, hiszen munkaidőben nem csak kollégájuk hanem minden más normális ember (már akinek van munkahelye) DOLGOZIK.
Más szolgáltatók díjbeszedői, veszik a fáradtságot és odafirkantanak arra a kurva cetlire egy telefonszámot, melyen el tudom őket érni.Ezt tartanám ebben az esetben is korrekt eljárásnak. Nem szokásom a levelezgetés, de felháborodottságomnak hangot kell,hogy adjak.
Amennyiben önök engem nem keresnek meg ,megjelölve egy újabb időpontot, pontosabban tól-ig intervallummal, kénytelen leszek megtenni a megfelelő lépéseket. Önhibámon kívül, rajtam kívül álló okokból az önök rugalmatlansága miatt, nem vagyok hajlandó saját költségen megrendelni ezt a szolgáltatást. De ha mégis megteszem mert tisztességtelenül rákényszerítenek bírsággal fenyegetve, minden elképzelhető internetes fórumon leírom a történetemet mások okulására, hiszen nem csak én jártam így önökkel.
Köszönöm együttműködésüket.
De nagyon meg kellett erőszakolnom magam, hogy finom legyek és nőies. Kíváncsian várom mi lesz a fejlemény, már ha lesz egyáltalán...
Bár ez a fővárosi kéményseprők oldalán található, valami hasonló lesz a válasz:
Miért a FŐKÉTÜSZ határozza meg az ellenőrzés időpontját?
A Főváros területén több mint egy millió kéményen kell ellátni a kötelező közszolgáltatást. Ahhoz, hogy a díjat alacsony szinten lehessen tartani, az ellenőrzést „sormunka” jelleggel kell végezni, azaz épületről épületre haladva, előre tervezett, ütemezett módon. Az egyedi, nem tervezett munkavégzés jelentősen növelné a költségeket, és ezáltal a közszolgáltatás díját, azaz a lakosság terheit.
Az utolsó 100 komment: